Нападателят Фред пропусна дузпа за втори път за четири дни при равенството на Флуминензе 1:1 навън срещу Понте Прета в 11-ия кръг на шампионата на Бразилия.

В 43-ата минута бразилският национал не успя да преодолее вратаря Роберто, който спаси удара му от бялата точка. Само три дни по-рано Фред не можа да реализира дузпа и срещу Крузейро.

Нападателят играе колебливо след финала в турнира за Купата на конфедерациите, в който Бразилия спечели с 3:0 срещу Испания през юни, а Фред вкара две попадения.

Все пак в 50-ата минута Уелингтон даде аванс в полза на шампионите, но малко преди края на редовното време Вилиам изравни. До момента Флуминензе се намира на 11-а позиция в класирането с актив от 13 точки.

Носителят на Копа Либертадорес Атлетико Минейро загуби с 0:3 навън срещу Фламенго. Още до 15-ата минута домакините водеха с голове на Никсон и Елиаш. Паулиньо реализира третото попадение в полза на Фла четвърт час преди края на двубоя. Атлетико игра без най-голямата си звезда Роналдиньо.

В дербито на Порто Алегре, в което бяха показани три червени картона, Гремио и Интернасионал завършиха наравно 1:1.

Крузейро спечели с 1:0 у дома срещу Коритиба и вече е с актив от 21 точки, с които се намира на втора позиция след лидера Ботафого, който се наложи с 3:2 при гостуването си на Васко да Гама, с което събра 23 пункта.

Холандският ветеран на Ботафого Кларънс Зеедорф бе с основен принос за успеха, като отбеляза и единия от головете в срещата.