Милан запази безупречната си статистика в домакинствата през този сезон, след като зарадва феновете на „Сан Сиро" с победа 4:1 над Пескара навръх 113-ия рожден ден на „росонерите".

Атмосферата на стадиона беше очаквано празнична, а само 35 секунди бяха нужни на играчите на Масимилиано Алегри, за да открият резултата. Антонио Ночерино порази мрежата на „делфините", което остана единственият гол до почивката.

Елвис Абрускато си отбеляза автогол в 51-ата минута и покачи резултата на 2:0 в полза на домакините, а 5 по-късно Кристиан Терлици се разписа, за да намали на 2:1.

Резервата Йонатас имаше нещастието да си отбележи автогол в 79-ата минута и на практика да изведе „росонерите" напред с 3:1. Ел Шараави затвърди добрите си изяви на терена и също се разписа в 83-ата минута за крайното 4:1.

Така след 4-ата поредна победа на Милан в Серия А тимът продължава да се извисява до 7-ата позиция в класирането с актив от 27 точки - 2 по-малко от 6-ия Рома. „Вълците" днес не можаха да се поздравят с успех и отстъпиха с 0:1 като гости на Киево във Верона.

Пескара вече е отборът с най-много загуби в елита на Апенините - 11 и остава на 19-та позиция с 14 точки, като само Дженоа е с по-скромен актив от 13. „Грифоните" направиха 1:1 като домакини на Торино.

Още в 35-ата секунда „Сан Сиро" ликуваше след прекрасно извеждащо подаване на Рикардо Монтоливо към Стефан Ел Шараави, който веднага пусна удобна топка за Ночерино и той нямаше проблем да открие резултата - 1:0.

Това е едва 2-ри гол за италианския национал с екипа на Милан през този сезон, след като преди седмица наказа Торино за победата с 4:2.

Първото полувреме ще се запомни с опасен удар на Ромуло Тони, спасен от Марко Амелиа, както и с множество апели на домакините за игра с ръка в противниковото наказателно поле, но реферът Джанокаро не отсъди дузпа.

Автоголът на Абрускато в 51-ата минута се оказа много важен за домакините, защото само 5 по-късно Кристиан Терлици направи резултата 2:1 и показа, че Пескара няма да се предаде лесно на празнуващия си съперник.

Зрителите на „Сан Сиро" не знаеха дали да ликуват или да се смеят в 79-ата минута, когато влезлият преди малко Йонатас също имаше нещастието да прати топката в собствената си мрежа и да изведе Милан с 2 гола напред - 3:1.

Все пак, Стефан Ел Шараави най-накрая намери верния път към вратата на Пескара и в 83-ата минута направи 4:1 за „росонерите".

Малкия фараон вече има 13 попадения в Серия А и продължава да бъде лидер сред голмайсторите с 2 повече от Единсон Кавани, който още не е играл мача си от 17-ия кръг с Наполи.

szólj hozzá: Milan vs Pescara 4:1 GOALS HIGHLIGHTS