Милан направи крачка към прогрес в Серия А с втората си победа от началото на сезона - 1:0 над друг разочароващ тим до момента - Сампдория пред полупразните трибуни на „Сан Сиро".

Единственото попадение в срещата реализира едно от новите попълнения Валтер Бирса, който в 46-ата минута с прекрасен изстрел от дъгата на наказателното поле прати топката в мрежата.

Така „росонерите" вече имат 8 точки след 6 кръга и поне направиха заявка, че ще си върнат доверието на феновете, които ги изоставиха в съботната вечер. Знаменитата трибуна „Курва Суд" остана на практика празна, докато самият стадион представляваше тъжна гледка заради купищата незаети места.

Гневът на феновете има логично обяснение - до този момент Милан има 5 точки по-малко в актива си, в сравнение с миналия сезон срещу същите опоненти.

Сампдория продължава да няма победа в Серия А и треньорът Делио Роси може да не се задържи още дълго на поста си, след като генуезците са предпоследни само с 2 точки в актива си.

Техните привърженици също са крайно недоволни от представянето през кампанията, като върхът бе поражението с 0:3 от градския съперник Дженоа.

Mилан не се представи блестящо, но през второто полувреме имаше шанса да поведе доста рано и да владее интригата в остатъка от срещата. Гостите имаха епизодични възможности да изравнят, но като цяло изпуснаха момента да поведат в резултата още преди почивката.

Наставникът на Милан Масимилиано Алегри не можеше да разчита на звездата Марио Балотели, който изтърпяваше втория мач от наказанието си за обиди към съдията при загубата с 1:2 от Наполи.

Извън строя заради контузии пък бяха Кака, Стефан Ел Шараави, Рикардо Монтоливо, Матиа де Шильо, Даниеле Бонера, Джампаоло Пацини, Матиас Силвестре и Рикардо Сапонара.

Атаката на „росонерите" беше поведена от Алесандро Матри, който обаче и днес не успя да открие головата си сметка с новия отбор. Колегата му в атака Робиньо пък заслужи титулярно място заради добрата си игра в предишния кръг, но направи шокиращ пропуск на празна врата в 50-ата минута, когато подаде към вратаря на гостите, вместо да превърне в гол подаване на Мбайе Нианг.

Преди мачовете от неделната програма на 6-ия кръг в Серия А Милан е 8-ми с 8 точки, докато Сампдория остава 18-ти с едва 2 в актива си.