снимка: БТА/XINHUA

Аржентина разгроми Гватемала с 4:0 като гост, а звездата на Барселона Лионел Меси наниза хеттрик във вратата на домакините от Централна Америка.

Така Меси вече има 35 попадения за националния отбор и излезе на първо място във вечната голмайсторска листа на "гаучосите".

Преди двубоя на стадион "Матео Флорес" голмайстор номер едно на Аржентина бе Диего Марадона, който в кариерата си се е разписал 34 пъти за своята родина.

Освен, че е рекордьор Меси има и достатъчно време да увеличи дистанцията с Марадона и дори да я направи внушителна, тъй като е едва на 25 години. Нападателят на Барселона не веднъж е заявявал, че е гладен за успехи с националния тим.

Иначе на терена на "Матео Флорес" Аржентина не срещна особени проблеми със скромния си съперник. Футболистите на Алехандро Сабела поведоха с 3:0 още след 45 минути игра.

Старт на разгрома даде Меси още в 15-та минута с феноменален шут от дистанция. В 36-та минута Аугусто Фернандес се разписа за 2:0, а четири минути по-късно Меси вкара вторият си гол след точно изпълнена дузпа, отсъдена за нарушения срещу самия него.

Пет минути след подновяването на играта през втората част четирикратният носител на Златната топка оформи своя хеттрик след асистенция на Езекиел Лавеци.