Маями Хийт записа трета поредна победа в НБА, след като тази нощ в Далас победи Маверикс със 110:95 и продължава да диша във врата на лидера на Изтой Ню Йорк Никс.

Тимът на Рик Карълайл беше пълен с контузени баскетболсти, като Елтън Бранд, Дерек Фишър и Райт не можеха да вземат участие в срещата, докато в нея не игра и Дирк Новицки, който продължава да се възстановява от операция на коляното.

"Горещите" започнаха много силно срещата, като от самото начало грабнаха инициативата, а ЛеБрон Джеймс завърши първите 12 минути с 13 точки. Водени от новобранеца Доминик Джоунс домакините стигнаха само до 3 точки пасив, но Маями направи серия от 11:2 и се оттегли с комфортен аванс на почивката.

Третата част се оказа решаваща за победата, след като разликата достигна над30 точки, а домакините вкараха едва два коша за 7 минути след почивката. В последната четвърт Джеймс и Уейд седнаха на пейката, а авансът беше поддържан от Крис Бош. В крайна сметка тексасци поне успяха да намалят до 15 точки своето поражение.

ЛеБрон отново беше над всички в срещата, като завърши с 24 точки, 9 борби и 5 асистенции, докато Дуейн Уейд добави 19 точки и 6 асистенции. Крис Бош вкара 17, а Батие и Алън добавиха съответно 13 и 10.

За Далас големия проблем в срещата се оказа трагичното представяне на О Джей Мейо, който изигра най-слабия си двубой, откакто премина в редиците на Маверикс. Той вкара едва 8 точки, а Кроудър беше най-резултатен от пейката с 15 точки.

Далас продължава да е с отрицателен баланс при липсата на Дирк Новицки (12-14), докато Маями продължава да е сред най-добрите отбори и в момента е №2 на Изток (17-6).

В друга среща от тази нощ Портланд победи Денвър Нъгетс със 101:93, като направи това без голямата си звезда ЛаМаркъс Олдридж.