Отборът на Маями Хийт постигна нова победа във финала на Източната конференция на НБА. „Горещите" спечелиха мач номер 3 със 114:96 и поведоха с 2-1 срещу тима на Индиана Пейсърс.

Домакините от Маями имаха подкрепата пълната зала и започнаха много силно. Те успяха да отбележат 70 точки до средата на мача и имаха преднина от 14 пункта на почивката.

Последва силна серия на гостите в началото на третата четвърт и разликата стана само седем точки (78:71). Тройка на Чалмърс обаче сложи край на серията на гостите и дори успя да възстанови разликата в полза на Маями.

Леброн отбеляза 18 от своите 22 точки именно през първата половина от мача. Дуейн Уейд направи силен мач и се отчете с 18 точки и 8 асистенции. Удонис Хаслем реализира 17 точки, а Крис Бош и Марио Чалмерс добавиха съответно 15 и 14 точки.

За отбора на Индиана най-добър бе Дейвид Уест със своите 21 точки и 10 борби. Рой Хибърт добави 20 точки и 17 борби. Джордж Хил и Пол Джордж добавиха съответно 19 и 13 точки.

Следващата среща е във вторник отново в залата в Маями.