снимка: rcdespanyol.cat

Мартин Петров записа първата си асистенция в испанската Примера дивисион от 2007-ма година насам.

Влезлият като резерва 34-годишен полузащитник изведе на чиста позиция съотборника си Вакасо Мубарак в 91-ата минута, при което последва отбелязване на втори гол за „папагалчетата" в гостуването на Осасуна.

Еспаньол спечели визитата си на „Естадио Рейно де Навара" с 2:0, след като първо Ектор Морено в 51-ата минута бе дал аванс на каталунците, а попадението на Мубарак подпечата успеха им.

Така Еспаньол вече има 39 точки и се намира на 11-та позиция в класирането на Ла Лига, докато Осасуна остава с 31 и заема 15-то място.

Българският ветеран Мартин Петров по традиция беше пуснат в игра в самия край на двубоя - този път дори в 87-ата минута, след като обикновено получава между 10 и 20 минути игра.

Въпреки краткото време за оставяне на отпечатък върху мача, Петров напредна по лявото крило и хитро изведе в предни позиции Мубарак.

Той пък се възползва от неразчетеното излизане на вратаря на Осасуна Андрес Фернандес, преодоля го и прати кълбото в опразнената мрежа за крайното 0:2.

За Петров това бе първа асистенция в Примера дивисион от юни 2007-ма година насам, когато с екипа на Атлетико (Мадрид) подаде за гол при загубата с 2:3 от Селта.