снимка: Guliver/Getty Images

Шампионът на Англия Манчестър Юнайтед постигна успех на територията на Хонконг, след като днес "червените дяволи" сразиха с 5:2 местния Кичи в поредна контрола от лятното си турне.

Дани Уелбек, Крис Смолинг, Фабио да Силда, Аднан Янужай и Джеси Лингард бяха точни за албионците, които демонстрираха пълно превъзходство над азиатския си съперник, макар и допускайки две попадения.

Дейвид Мойс отново постави Дани Уелбек на върха на атаката, докато в близост до тарана действаше Том Клевърли. Ашли Йънг и Уилфред Заха стартираха на двата фланга, докато Майкъл Карик и Андерсон започнаха като двойка вътрешни халфове. Майкъл Кийн и Крис Смолинг започнаха в сърцето на отбраната, докато Фабио да Силва и Патрис Евра стартираха на двата фланга. Бен Еймъс застана под рамката на вратата.

Първият опасен шанс за гостите стана реалност след 13 минути игра, когато изстрел на Андерсон мина близо до вратата на Кичи. Само минута по-късно обаче домакините капитулираха, а Манчестър Юнайтед откри резултата. Изстрел на Ашли Йънг срещна гредата, а при добавката Дани Уелбек не сбърка, вкарвайки за 0:1.

Секунди по-късно Уилфред Заха можеше да отбележи и втори гол, но новото попълнение на Юнайтед стреля над напречната греда.

Атаките на Юнайтед обаче бързо дадоха резултат в 19', когато авансът на "дяволите" бе удвоен. Том Клевърли центрира от ъглов удар, а Крис Смолинг засече топката за 0:2.

До почивката английският шампион набута и още едно попадение, дело на Фабио да Силва. В 22' бразилският бранител получи подаване от Заха и намери един от долните ъгли на вратата за 0:3.

На почивката Дейвид Мойс извърши три промени в своя стартов състав, а Патрис Евра, Дани Уелбек и Ашли Йънг отстъпиха местата си на Алекс Бютнер, Джеси Лингард и Аднан Янужай.

Втората част стартира отлично за англичаните, като още в 49' две от резервите на Юнайтед изработиха и четвърти гол във вратата на Кичи. Алекс Бютнер намери Аднан Янужай, който лесно отбеляза с глава за 0:4. Три минути по-късно обаче домакините зарадваха феновете в Хонконг, също отбелязвайки гол в противниковата врата. Лам изстреля силна топка и не остави шансове на Бен Еймъс - 1:4.

До края на срещата и двата тима продължиха да си вкарват, като атракция в двубоя определено не липсваше. В 58' Янужай не успя да преодолее вратаря на Кичи, а в 65' домакините наказаха "дяволите" за пропуска, благодарение на точния изстрел на Алекс - 2:4.

Манчестър Юнайтед отговори на предизвикателството в 77', когато последва и пети гол във вратата на хонконгците. Този път точен бе друг от младите таланти на "дяволите" - Джеси Лингард, който често вкарва от началото на подготовката. Талантът стреля чудесно от границата на наказателното поле и попадна в прегръдките на съотборниците си.