Малага спечели с 2:0 като гост на местния си съперник Севиля в дербито на Андалусия от 16-ия кръг на испанското първенство и запази шансове за класиране в топ 4.

Мартин Демикелис откри резултата в полза на гостите в 49-ата минута с удар с глава след изпълнение на корнер при първото опасно положение пред вратата на Севиля.

В 70-ата минута Федерико Фацио фаулира в наказателното поле откъсналия се Хоакин и получи директен червен картон. Елисеу реализира отсъдената дузпа и оформи крайното 2:0 в полза на Малага.

Най-чистите положения през вратата на гостите бяха пропуснати от Алваро Негредо, като един път гредата помогна на вратаря Вилфредо Кабайеро да не допусне попадение.

След този успех Малага събра актив от 28 точки, с които запази четвъртото си място в Примера дивисион. Севиля пък заема 12-та позиция с 19 точки.

В друга среща от кръга Гранада и Реал Сосиедад завършиха наравно - 0:0, информира БТА.