(ВИДЕО) Лудогорец изгори Левски, Сектор Б нахлу да бие Моци

Шампионът Лудогорец би Левски с 2:0 като гост в зрелищен, но скандален мач на националния стадион "Васил Левски", отново излезе с 3 точки пред ЦСКА в борбата за титлата и отказа сините от първото място. Домакините не показаха, че са готови за нещо голямо и затвърдиха впечатленията, че са далеч от онова, което желаят да виждат феновете. Орлите пък доказаха, че са стойностен отбор и можеха да вкарат и още голове. Двубоят премина при спорно съдийство, като и двата тима имаха претенции - Левски за неотсъдена дузпа, Лудогорец - за несъществуваща засада, спряла голова атака. В края реферът вдигна и три червени картона, а феновете на Левски нахлуха на терена да търсят саморазправа с автора на втория гол Козмин Моци.

В началото Левски пропусна две отлични възможности чрез Станислав Костов, който най-напред стреля над гредата, а след това вратарят на гостите Ренан спаси удара му. В 25-ата минута обаче орлите нацелиха гредата чрез Моци, който се извиси и стреля с глава при центриране от пряк свободен удар. При добавката Кешерю стреля, а Тиам изби пред голлинията, но останаха съмнения, че топката го удари и в дясната ръка. Секунди след това Кешерю беше спрян заради несъществуваща засада. Марселиньо пропусна да открие в 29-ата минута, като стреля в аут след неразбирателство между Михайлов и Тиам, но можеше да бъде отсъдено и нарушение на бразилеца.

37-ата минута Лудогорец излезе напред в резултата. Вандерсон отлично изведе Марселиньо зад отбраната. Бразилецът беше затворен от Михайлов, но подаде на Кешерю, който на празната врата вкара своя 19-и гол за сезона. В 54-тата минута Горалски излезе сам срещу Михайлов, но стреля в тялото му. 58-ата минута Вандерсон можеше да вкара втори гол за Лудогорец, но пропусна отлична възможност, стреляйки в аут от няколко метра.

След още няколко пропуска - главно на гостите, се стигна до 78-та минута, когато Якуб Швиерчок излезе сам срещу Николай Михайлов и Иван Горанов го свали безкомпромисно на земята - дузпа за орлите и червен картон за защитника. Моци вкара от бялата точка и отиде да се радва пред феновете на сините, които нахлуха на терена да търсят саморазправа. В крайна сметка и защитникът на Лудогорец бе изгонен, а гостите се поздравиха със заслужена победа. Червен картон получи и помощник треньорът на Левски Димитър Иванков.

ЛЕВСКИ - ЛУДОГОРЕЦ 0:2
0:1 Кешерю (37)
0:2 Моци (80-дузпа)

ЛЕВСКИ (4-2-3-1): Николай Михайлов; Милош Цветкович, Кали Тиам, Деян Иванов, Иван Горанов; Илия Юруков, Мартин Райнов; Станислав Иванов, Давиде Мариани, Паулиньо; Станислав Костов
Старши треньор: Г. Дерменджиев
ЛУДОГОРЕЦ (4-2-3-1): Ренан; Сисиньо, Драгош Григоре, Козмин Моци, Антон Недялков; Светослав Дяков, Яцек Горалски; Адриан Попа, Марселиньо, Вандерсон, Клаудиу Кешерю
Старши треньор: С. Стоев

СЪДИЯ: Ивайло Стоянов