Най-бързият гол през новия сезон в Премиърлийг не съкруши Ливърпул, който продължава да бъде непобеден от началото на кампанията, но за първи път загуби точки при гостуването си на Суонси.

Светкавична размяна на попадения в самото начало на срещата бе допълнено с по още един точен изстрел в оставащите минути и вълнуващият последен мач от 4-ия кръг завърши 2:2.

Така мърсисайдци продължават да бъдат лидери във временното класиране с 10 точки - 1 повече от лондонските Арсенал и Тотнъм. Суонси пък изигра един от най-добрите си мачове от новия сезон и увеличи актива си на 4 пункта, заемайки 13-та позиция.

Пълното класиране след 4 кръга в Премиърлийг можете да видите НА ТОЗИ ЛИНК.

4-те гола, които зрителите видяха на „Либърти Стейдиъм", се оказаха недостатъчни, за да развалят негативната тенденция, която се наблюдава от началото на сезона във Висшата лига. От 1-ия кръг досега са били отбелязани само 78 попадения и са били регистрирани 6 нулеви равенства, което е изравнен антирекорд в историята на английския елит в този му вид.

Изобщо в исторически план само веднъж след 4 изиграни кръга отборите на Острова са били отбелязали 78 гола - през сезон 1998/1999. За сравнение, миналогодишната кампания беше далеч по-атрактивна на този етап с цели 116 реализирани попадения.

Бившият ас на Ливърпул Джонджо Шелви отбеляза най-бързия гол в Премиърлийг през този сезон и най-бързият изобщо в историята на Суонси. Той самостоятелно се разправи с отбраната на мърсисайдци и с левия крак матира Симон Миньоле още във втората минута - 1:0.

По ирония на съдбата обаче само 120 секунди по-късно именно Шелви „асистира" за изравнителното попадение на Ливърпул, след като невнимателно върна топката назад към вратаря си Мишел Ворм. Даниел Стъридж дебнеше в наказателното поле и с безпощаден изстрел се възползва от подаръка - 1:1 до 4-ата минута.

Така Ливърпул продължи позитивна тенденция през този сезон - той е отборът, изоставал в резултата най-малко от всички елитни клубове, а именно въпросните 2 минути на „Либърти Стейдиъм". Също така попадението, инкасирано от мърсисайдци, бе първото, което те допускат от 419 игрови минути в Премиърлийг.

Стъридж пък вече има 12 гола в последните си 10 мача от всички турнири с екипа на Ливърпул, като единствено той и нападателят на Арсенал Оливие Жиру имат по 4 попадения в първите 4 кръга на шампионата.

Подобно съотношение - 4 гола в 4 мача - английският футбол не е виждал от сезон 2005/06, когато Дарън Бент и Рууд ван Нистелрой имаха същите показатели на този етап от първенството.

Един от негативните статистически показатели, които „червените" не успяха да променят срещу Суонси, бе головата им суша през второто полувреме - те нямат отбелязано попадение след почивката до момента през сезона.

В 37-ата минута на срещата взетият под наем от Челси Виктор Моузес ознаменува дебюта си за Ливърпул с гол за 1:2 - така той изравни сметката си от 23-те двубоя със синята фланелка на лондончани.

За да се затвърди впечатлението от малкия брой голове в Англия, трябва да се отчете, че това е първият мач, в който паднаха повече от 2 гола през първото полувреме.

В 64-ата минута испанското бижу на Суонси Мичу се отпуши и се разписа за крайното 2:2, което бе едва вторият му гол в последните 9 мача за „лебедите".

До края на срещата домакините имаха по-добри шансове да отбележат, но пропуски на Мичу и спасявания на Миньоле оставиха резултата непроменен.