Отборът на Ливърпул започна със страхотна победа новата 2012 година. Мърсисайдци победиха с класическото 3:0 тима на Съндърланд в среща от 21-ия кръг на Висшата лига. Това е втора поредна класическа победа за Ливърпул след победата над К.П.Р в неделя.

Нападателят Луис Суарес отново блесна мощно за своя тим след като вкара две от попаденията и подаде за първото.

Още в 18-та минута мърсисайдци откриха резултата. Луис Суарес намери чудесно Рахим Стърлинг и младия англичанин прехвърли технично вратаря Симон Минолет.

Гостите от Съндърланд опитаха веднага да върнат гола. Стивън Флечър стреля много опасно, но ударът ми мина на сантиметри от страничната греда.

Съндърланд имаше и втори шанс. Себастиан Ларсон стреля опасно от пряк свободен удар, а после Рейна изпревари Килгалон.

Тогава обаче Луис Суарес наказа за втори път гостуващия тим. Уругваецът излезе на добра позиция и от ъгъла на малкото наказателно поле матира вратаря.

Футболистите на Ливърпул продължиха да бъдат все така настойчиви и през второто полувреме. Първо Суарез намери добре Стърлинг, който не успя да се разпише.

В 52-та минута обаче падна и третия гол за Ливърпул. Капитанът Стивън Джерард намери по страхотен начин Луис Суарес с подаване от 50 метра. Уругваецът овладя добре топката, финтира защитник и реализира за 3:0.

В 69-та минута Суарес бе много близо до своя хеттрик след подаване на Алън, но вратаря на Съндърланд отново бе блестящ. В 86-та минута Ливърпул вкара и четвърти гол, който обаче бе отменен заради засада.

szólj hozzá: Liverpool vs Sunderland 3:0 GOALS HIGHLIGHTS