Отборът на Ливърпул победи с 3:0 тима на Уулвърхямптън като гост в среща от 23-ия кръг на Висшата лига. Това бе едва втора победа за Ливърпул в последните седем мача в Премиършип.

Успехът бе много важен за  „мърсисайдци", които искат да се доберат до 4-то място в класирането. Последната седмица иначе бе много успешна за Ливърпул след като последователно отстрани Манчестър Сити от Карлинг Къп и Манчестър Юнайтед от ФА Къп.

Още по-добрата новина за феновете на Ливърпул е това, че Анди Керъл отново се разписа след като отбеляза първия гол в мача. След това Крейг Белами направи 2:0, а крайното 3:0 оформи Дирк Кайт.

Мениджърът на гостите Кени Далглиш започна в нападение с Анди Керъл, Дирк Кайт и Крег Белами. „Мърсисайдци" бяха вдъхновени след победата над Юнайтед през уикенда и бързо искаха да стигнат до гола.

Възпитаниците на Далглиш натиснаха здраво своя съперник от началните минути на мача. Единствената преграда пред гола бе стража Хенеси и самоотвержената игра в защита за „вълците".

В 23-та минута Даниел Агер стреля опасно с глава след центриране от корнер на Белами, но вратаря Хенеси закова топката на голлинията. В 35-та минута футболистите на Ливърпул искаха дузпа за нарушение срещу Чарли Адам от страна на Фримпонг. Домакините от своя страна пък опитваха своя шанс чрез Стивън Флетчър, но той бе неточен.

Второто полувреме започна както завърши и първото - с натиск на гостите. Отново Хенеси бе на висота и изпревари в последния момент Дирк Кайт. В 52-та минута обаче домакините капитулираха. След центриране на Чарли Адам, Анди Керъл засече топката с крак и отбеляза за 1:0. Нападателят бе много критикуван в последно време след като това бе първия му гол от 29 октомври.

След това в 61-та минута след самостоятелна акция на Белами, уелсецът стреля от границата на наказателното поле неспасяемо за 2:0. В 77-та минута след перфектна контра атака Ливърпул нанесе третия си удар. Дирк Кайт получи топката в наказателното поле и от малък ъгъл не остави шансове на Хенеси за крайното 3:0.

В класирането Ливърпул вече има 38 точки заема пето място само на четири точки от Челси, който записа равенство с 1:1 от Суонси. Все пак Арсенал и Нюкясъл не са изиграли своите срещи от кръга.