Даниел Агер донесе важна победа на Ливърпул с 1:0 над Саутхямптън в среща от 15-ия кръг на Премиършип и осигури едва 4-ия успех на „червените" през този сезон в Англия.

Попадението на бранителя дойде в 43-ата минута с мощен удар с глава, който прати кълбото неспасяемо в горния ъгъл на вратата. Така новакът в елита не можа да запише втора „суха мрежа" в кампанията до момента.

Ливърпул вече има 19 точки и се намира на 11-то място в класирането, като се доближи до 10-ия Арсенал на 2 пункта, след като по същото време „артилеристите" допуснаха изненадващо поражение у дома си от Суонси.

Саутхямптън продължава с неубедителното си представяне в Премиършип и все още е в зоната на изпадащите на 18-та позиция с актив от 12 точки.

Лукаш Лейва се завърна в игра за мърсисайдци за първи път от три месеца, след като до момента имаше на сметката си само 74 минути в първенството. Той си партнираше доста успешно в средата на халфовата линия с младока Джонджо Шелви и капитана Стивън Джерард.

Двамата на проби в Ливърпул от тима на Саутхямптън - Найджъл Адкинс и Рики Ламбърт - взеха участие в срещата, но не помогнаха за удължаването на серията без загуба на новаците до 5 мача.

Водещият реализатор на Премиършип Луис Суарес не можа да прибави към 10-те гола в сметката си, но беше в основата на най-опасните положения пред вратата на Саутхямптън.

Той често биваше изолиран в предни позиции, но с подвижността си и креативните си отигравания най-често създаваше проблеми на противниковата защита.

Уругвайският национал обаче отново напомни за странния си на моменти нрав, след като си изкара глупав жълт картон за безумна игра с ръка.

szólj hozzá: Liverpool vs Southampton 1:0 Agger