Въпреки отсъствието на Дуайт Хауърд и Мета Уърлд Пийс Лос Анджелис Лейкърс победи като гост Бруклин с 92:83 точки в мач от редовния сезон на НБА. Четири минути преди края на двубоя "езерняците" останаха и без Пау Гасол, който се контузи.

Кобе Брайънт завърши с 21 точки и 8 борби, а за Лейкърс това е трета поредна и общо шеста победа в последните седем мача. Хауърд пък пропуска трети двубой заради травма на рамото. Стив Неш добави 17 точки, а Ърл Кларк завърши с 14 точки и 12 борби. Гасол вкара 15 точки преди да напусне играта.

Брук Лопес реализира 30 точки и спечели 11 борби за тима на Бруклин, който допусна четвъртата си загуба в последните шест мача. Дерон Уилямс добави 15 точки, 11 от които в първата четвърт.

Пол Джордж вкара 29 точки за успеха на Индиана над Атланта със 114:103 точки. Това бе 15-ти пореден домакински успех за Пейсърс. Дейвид Уест добави 15 точки и 7 борби, а Джордж Хил записа 15 точки и 8 асистенции за победителите.

За Индиана това бе четвърта поредна победа и най-дългата успешна домакинска серия за последните 13 години, посочва БТА.

За тима на Атланта, за който това бе трето поражение от четири срещи, Джеф Тигю завърши с 24 точки и 8 асистенции.

Хюстън изравни рекорд в НБА и постави ново клубно постижение, след като играчите на тима вкараха 23 тройки при победата със 140:109 точки над Голдън Стейт. Джереми Лин се отличи с 28 точки, от които пет тройки, а Чандлър Парсънс и Джеймс Хардън добавиха все по четири далечни шута.

Освен това играчите на Хюстън изравниха рекорда в НБА от 14 тройки през първото полувреме, а освен това записаха 35 асистенции и 46 успешни стрелби от игра. Джарет Джак реализира 20 точки, а Дейвид Ли добави 18 точки за Голдън Стейт.

Гардът на Финикс Горан Драгич отбеляза 15 от своите 17 точки в четвъртата част при успеха на "слънцата" над Мемфис с 96:90 точки. След 88:88 Драгич вкара шест поредни точки и реши мача. Марчин Гортат бе най-полезен за Финикс с 20 точки, а Джърмейн О'Нийл вкара 14 точки.

В Денвър Данило Галинари и Тай Лоусън отбелязаха всеки по 22 точки, а домакините постигнаха седми пореден успех след 112:104 точки над Милуоки. За победителите Самуел Далембер записа рекордните за кариерата си 35 точки. Домакините изоставаха със 17 точки разлика през първото полувреме преди да победят Бъкс за пети пореден път.