Лос Анджелис Лейкърс продължава с "невероятното" си представяне през сезона, като записа поредна загуба, този път у дома от Денвър Нъгетс със 105:112.

След серията от няколко поредни победи, включително и над Ню Йорк Никс на Коледа, момчетата на Майк Д'Антони записаха трета поредна загуба, а тепърва през януари предстоят срещи срещу Хюстън, Сан Антонио, Оклахома, Маями и други фаворити в НБА. "Езерняците" се сринаха до актив от 15 победи и 18 загуби, като опасността считаният за фаворит за титлата отбор да пропусне плейофите, става все по-реална.

От своя страна „златните буци", които започнаха колебливо сезона, започват да играят все по-добре, а голяма част от тежките гостувания на тима вече изминаха. Игуадала и компания са със солиден актив от 20 победи и 14 загуби и, ако поддържат това темпо, няма как да изпаднат от челната 8-ца.

Самата среща се разви в страхотно темпо, като до полувремето резултатът беше равен, но постепенно Нъгетс набраха скорост и благодарение на скоростта на преминаване от защита в нападение успяха да изградят солиден аванс срещу именития си съперник и 6:33 минути преди края водеха с 10 точки.

"Езерняците" направиха отчаян опит да се завърнат в срещата, а след добра игра в защита при 105:99 Стив Неш изнесе бързо топката, която стигна до Коби, а Черната мамба заби тройка - 105:102. Дуайт Хауърд направи чадър срещу Андре Милър 15 секунди преди края, но никой не си направи труда да опази Данило Галинари, който със сирената за край на атаката вкара важна тройка и реши всичко в срещата.

В основата на загубата отново беше слабата защита, въпреки че Д-12 навлиза във все по-добра форма. Лейкърс допуснаха цели 101 стрелби, като от своя страна отправиха 82.

Тай Уолсън беше без спирка тази нощ в „Стейпълс Сентър", като вкара 21 точки и раздаде 10 завършващи подавания. Данило Галинари наниза 20 точки, а с дабъл-дабъл се отчете Милър - 12 точки и също 10 асистенции. Джавейл МакГий вкара 17.

Над всички в срещата отново беше Коби Брайънт, който вкара 29 точки, записа 7 асистенции и грабна 5 борби. Дуайт Хауърд се отчете с дабъл-дабъл от 14 точки и 26 борби, а Неш завърши с 10 точки и 13 асистенции. Нападението на отбора обаче не беше причината за 8-ата домакинска загуба за сезона.