(ВИДЕО) Лестър марширува към титлата след фамозна задна ножица на Оказаки срещу Нюкасъл

Лестър направи важна крачка към титлата във Висшата лига на Англия, след като надви Нюкасъл в дебюта на Рафа Бенитес с 1:0 на своя "Кинг Пауър Стейдиъм".

Така "лисиците" събраха 63 точки след 30 кръга - с 5 повече от втория Тотнъм, 11 пред Арсенал(мач по-малко) и 12 пред Ман. Сити(мач по-малко).

18-ата победа на Лестър през кампанията донесе Шинджи Оказаки с феноменален гол в 25-ата минута. Звездата на домакините Джейми Варди подаде към японеца с глава, а Оказаки без да се замисли пробва задна ножица, след която топката се оплете в мрежата на Нюкасъл.

През целия двубой Лестър диктуваше събитията на терена, но мерникът им бе неточен(попадението им бе единственият точен удар във вратата) и "свраките" могат да са доволни, че не паднаха с повече, макар че на няколко пъти имаха шанс да изравнят.

Любопитно е, че в изключително важния и за двата тима двубой не бе показан нито един картон, а нарушенията през 90-те минути бяха едва 14.

Феновете на домакините, които отново имаха повод за неистова радост, бяха препълнили стадиона и на черно билет за двубоя струваше над 500 паунда.

След поредния си безличен мач Нюкасъл има тежката задача в оставащите 8 кръга да се вдигне и да се спаси от изпадане. Отборът на Рафа Бенитес има в актива си едва 24 точки и се намира на предпоследнта 19-а позиция във Висшата лига.

Предстоящият кръг може да се окаже рубикон, както за Лестър в борбата за титлата, така и за "свраките" в битката за оцеляване. На "лисиците" им предстои тежко гостуване на коравия Кристъл Палас в Лондон, докато Нюкасъл излиза в голямото дерби на Североизтока срещу Съндърланд, който също е застрашен и има само точка повече от "свраките".

Вижте красивото попадение на Оказаки !!!