Шампионът в НБА Маями Хийт победи Сан Антонио Спърс със 103:100 след продължение в шестия мач от финалната серия игран в „Америкън Ейрлайнс Арина".

Така титлата в Националната баскетболна асоциация ще се реши в мач №7, който също ще се състои в Маями в петък от 04:00 часа сутринта. Мач номер 6 бе най-интересния и драматичен от началото на серията.

Шампионите направиха страхотна последна четвърт, която практически обърна мача. Гостите имаха аванс от 10 точки преди началото на последната част. Тогава обаче се разигра Леброн Джеймс, който отбеляза 18 от своите 32 точки.

Рей Алън бе другата голяма звезда за Маями тази вечер, защото отбеляза тройка в последните секунда на мача и по този начин доведе нещата до продължение.

Леброн започна слабо двубоя и успя да вкара само първите си 3 стрелби от 12 опита. Любопитното, е че в последната част Леброн свали лентата от главата си и бе неотразим на игрището, завършвайки с трипъл-дабъл - 32 точки, 11 асистенции и 10 борби.

Повратният момент в мача дойде минута преди края на двубоя, когато Леонард не успя да отбележи наказателен удар за „шпорите". Именно това даде шанс на Рей Алън да наниже тройката пет секунди преди сирената.

В продължението двубоя бе по-изнервен. Леброн Джеймс и Рей Алън обаче донесоха победата на Маями с точни наказателни удари в края, а Крис Бош блокира опит за тройка на Грийн.

От отбора на Сан Антинио най-полезен бе Тим Дънкан, който реализира 30 точки и овладя 17 борби. Кави Леонард завърши с 22 точки и 11 борби. Тони Паркър добави 19 точки и 8 асистенции.

Най-резултатен за Маями след Леброн бе Марио Чалмърс, който наниза 20 точки. Дуейн Уейд и Крис Бош добавиха съответно 14 и 10 точки.

Ако тази статия ви се струва интересна, харесайте Sporta.bg във Facebook, за да следите всичко най-актуално в света на спорта и живота на спортистите