Франк Лампард започна на резервната скамейка срещу Суонси на "Стамфорд Бридж", но трябваше да смени контузения Рамирес още през първото полувреме. Именно той обаче се отчете с гол и асистенция за успеха с 2:0 на Челси над уелския тим.

Първо Оскар (44) вкара с красив гол, докато от дузпа Лампард в продълженията на първата част вкара гол №201 на своята сметка за лондонския тим.

Освен че националът се приближи само на гол от рекорда на Боби Темблинг, Челси отново се изкачи на 3-о място с 65 точки - 2 пред Арсенал (играе в момента с Манчестър Юнайтед) и 3 пред Тотнъм. Суонси е на 9-о място с 42 точки.

Въпреки че в самото начало играта изглеждаше равностойна, домакините изглеждаха отборът, който е по-способен да стигне до попадение, след като Рамирес и Оскар се разминаха с красиви голове отдалеч.

В края на полувремето Челси натисна своя съперник, след като до този момент гостите се отбраняваха успешно, а в 39' Ворм направи решително спасяване, след като заменилият контузения Рамирес Франк Лампард открадна топка в центъра, напредна и шутира, но холандският национа беше на място.

В края на полувремето обаче "сините" успяха да стигнат до откриващо попадение, след като Оскар получи отличен пас от Лампард и с поредния си красив удар през този сезон взриви трибуните на "Стамфорд Бридж".

Това обаче не беше всичко за полувремето, като в добавеното време Брайтън свали Мата на земята, а съдията отсъди дузпа. Лампард застана зад топката и реализира 201-ия си гол с екипа на лондончани.

През второто полувреме голове не паднаха, но определено зрителите не скучаеха, след като Кейхил и Чех спасиха своя тим от голове в началото на полувремето при добри отигравания на Ранхел и Раутлидж.

От своя страна Ворм също трябваше да показва рефлекс, след като Демба Ба отправи страхотен удар по тревата, но холандецът успя да стигне и да избие в корнер - брилянтна намеса.

Лампард пък пропусна да изравни още днес рекордьора по голове с Челси Боби Темблинг (202 гола), след като изпусна удобно положение в края. Мата пък не успя да отпразнува рождения си ден с гол, въпреки че даде всичко от себе си, а в края дори стреляше от всяка възможна позиция.