Отборът на Лацио постигна страхотен обрат на стадио "Олимпико" с човек по-малко за победата с 3:2 над тима на Чезена в изтеглен мач от 23-ия кръг на Серия А.

Гостите от Чезена започнаха по-добре срещата и поведоха в 14-та минута когато бивиштеи футболисти на Ювентус Винченцо Якуина и Адриан Муту взаимодействаха перфектно и румънеца откри резултата.

В 33-та минута домакините останаха с човек по-малко след като Конко бе изгонен с директен червен картон за нарушение в наказателното поле. Якуинта бе точен от бялата точка за 2:0. До края на полувремето Мирослав Клозе имаше шанс да върне едно попадение, но не уцели вратата.

Лацио все пак върна един гол в 53-та минута, когато бразилецът Ернанес се разписа след подаване на Клозе. Това вдъхнови домакините и в 61-та минута Лулич изравни с страхотен шут след пас на Кожак. Само две минути по-късно младия талант Кожак донесе победата на Лацио с хубав изстрел.

След тази победа Лацио има 42 точки и заема трето място в класирането преди останалите срещи от къгра. Отборът на Чезена е на 19-то място и 16 точки.