Лацио заби поредния пирон в ковчега на Удинезе, след като в мач от 14-ия кръг на Серия А „орлите" победиха с 3:0 „бианконерите", а головете нанизаха Гонсалес, Клозе и Ернанес.

Срещата беше изцяло доминирана от домакините, като този път дори Ди Натале не успя да помогне на своя тим поне за точката, след като домакините изиграха един от най-силните си двубои до момента.

Още в 15-ата минута римляните откриха резултата, след като Ледесма пусна пред наказателното поле за Маури, който с гръб към вратата успя да пусне извеждащо подаване за Гонсалес, а за Алваро не беше проблем да преодолее вратаря на гостите - 1:0.

В 31-ата минута пък отново Маури беше в основата на втория гол, след като пусна страхотно подаване на Клозе, който останал очи в очи със стража на Удинезе реализира за 2:0, отбелязвайки 8-ото си попадение през този сезон в Серия А.

Крайният резултат пък беше оформен от Ернанес 14 минути след подновяването на играта, след като с перфектно изпълнен пряк свободен удар препарира Бъркич - 3:0, а плеймейкърът отпразнува гола си със задно салто.

Благодарение на победата си Лацио вече има 26 точки и се доближи максимално до зона „Шампионска лига", изоставайки само на 6 точки от лидера Ювентус. При Удинезе положението е доста тежко, като отборът е на 14-а позиция с 16 точки.

Това бе и първа загуба за „бианконерите", след като в последните си 6 двубоя имаха 2 победи и 4 равенства.

Lazio 3-0 Udineseby fasthighlights2013