Световният и европейски шампион Испания се поздрави с победа с 2:0 над коравия тим на Ейре на "Янки Стейдиъм" в Ню Йорк в последната си контрола преди началото на най-големия международен футболен форум през тази година - Купата на Конфедерациите в Бразилия.

През първата част и двата отбора не създадоха нищо запомнящо се, а "Ла Фурия" нанесе удара си след почивката, когато точни бяха отлично включилите се от резервната скамейка Роберто Солдадо (69') и Хуан Мануел Мата (88').

Футболистите на Ейре също имаха своите положения, като освен че им бе отменен гол заради засада, те създадоха и доста добри положения.

Все пак класата на испанците си каза думата и те надхитриха съперника си с два гола в последните 20 минути на срещата. Първо "фуриите" наказаха грешка в защитата на ирландците, а Солдадо я материализира с атрактивен гол с летящ плонж с глава след центриране на Алваро Арбелоа.

В края на мача възпитаниците на Висенте дел Боске бяха пълни господари на терена и това логично доведе до второ попадение във вратата на Ейре, дело на Хуан Мата в 88', който се възползва от пас на Санти Касорла и технично прехвърли вратаря на ирландците, оформяйки крайното 2:0.