(ВИДЕО) Кристиано Роналдо се развихри и Реал отнесе кошмар на Барса

Реал Мадрид смачка с 4:1 като гост кошмара на Барса - Алавес в мач от 10-ия кръг на Примера дивисион.

В познатата роля на герой на "Естадио де Мендизороза" най-после отново бе голямата звезда Кристиано Роналдо, който заби първия си хеттрик за сезона в първенството. В 17-ата минута той изравни от дузпа, а в 33-ата направи пълен обрат с бомбен удар от дистанция.

Преди това домакините бяха повели чрез Дейверсън, който освен гола, имаше още нелоши ситуации да се разпише. В края на мача пък Роналдо пропусна нова дузпа, а малко по-късно резервата Алваро Мората беше точен 3:1. 2 минути преди последния съдийски сигнал дойде ред за третия гол в срещата на Роналдо, с което той загатна, че навлиза в познатата си форма.

Така възпитаниците на Зинедин Зидан събраха 24 и са едноличен лидер, докато Алавес е на 13-то място с 10 т.

Атлетико Мадрид се изравни по точки с Реал, след като би с 4:2 Магала вкъщи.