(ВИДЕО) Крал ЛеБрон и Лейкърс най-сетне живнаха

Лос Анджелис Лейкърс записа първа победа от началото на сезона в НБА. Леброн Джеймс и компания се наложиха като гост над Финикс със 131:113. Началото на мача бе много оспорвано, но през втората част „езерняците“ взеха инициативата и до края не изпуснаха водачеството си.

Ланс Стивънсън бе най-резултатен за успеха с 23 точки. Леброн Джеймс бе близо до трипъл-дабъл с 19 точки, 7 борби и 10 асистенции. За Финикс Девин Букър отбеляза 23 точки, а избраният под №1 в Драфта през това лято ДиАндре Ейтън записа на сметката си 22 точки и 11 борби.

За разлика от Лейкърс, Кливланд продължава с неубедителното си представяне. „Кавалерите“ претърпяха четвърто поредно поражение, след като този път остъпиха на Бруклин у дома  с 86:102 след слабо второ полувреме.

ДиАнджело Ръсел вкара 18 точки за успеха, за Кливланд по 14 имат Кевин Лав (11 борби), Колин Секстън и Джордан Кларксън.

Голдън Стейт Уориърс записа нова победа в НБА, след като надви у дома Вашингтон Уизардс със 144:122. СтефКъри избухна с 51 точки за 31 минути игра. Силно игра и Кевин Дюрант, който се отчете с 30 точки, 8 борби и 7 асистенции. Брадли Бийл наниза 23 точки за Вашингтон.