снимка: sport24.com

Бастия победи Аячо с 1:0 в кървав мач от френската Лига 1. Двата тима от о-в Корсика, играещи в елита, изиграха истинско дерби, оцветено с много борба и 5 червени картона.

Победното попадение за Бастия беше отбелязано от Тойфилу Маулида в самото начало на второто полувреме, но след това страстите на терена се нажежиха и петима футболисти от двата отбора бяха изгонени до края на срещата.

Първо Аячо остана с играч по-малко, след като вече изоставаше с 0:1, но истинският фойерверк беше оставен за допълнителното време, когато още четирима получиха червени картони.

В заключителните минути на дербито вратарят на Бастия Микаел Ландро беше изритан в лицето от нападателя Денис Олиех и това отприщи корсиканските страсти.

Инцидентът беше последван от масово сбиване на играчи, в следствие на което съдията даде 4 червени картона - по 2 за футболистите на Бастия и Аячо.