(ВИДЕО) Корейци разкатаха слаб ЦСКА

снимка: cska.bg

ЦСКА се изложи яко и загуби с 0:4 от южнокорейския Сувон Блууингс в четвъртата си контролна среща от зимната подготовка. Два от головете бяха дело на бразилците в състава Жонатан и Сантош, а след това за 10 минути се разписаха Ки-Хун и Ки-тон.

Армейците започнаха в експериментален състав, като старши треньорът Стамен Белчев даде шанс за изява на повече състезатели, които имаха по-малко игрови минути. Дебют за ЦСКА направи новото попълнение Кевин Кубемба. След равностойно начало, корейците откриха резултата в деветата минута, когато Джонатан от малък ъгъл не остави шансове на Конов. Най-сериозната опасност пред вратата на Сувон дойде в 16 минута, когато Кирил Десподов изпълни пряк свободен удар от границата на наказателното поле. Неговият изстрел срещна стената, но останаха сериозни съмнения, че защитник на Сувон игра с ръка. В 33-тата минута Александър Георгиев замени Арсенио Нунеш, а до края на полувремето нямаше други сериозни опасности.

В началото на втората част Гълъбов замени Николай Бодуров, а корейците получиха право да изпълнят дузпа в 51-та минута. Наказателният удар бе реализиран от Сантос. До края на мача срещата продължи да е накъсана, а армейците така и не успяха да създадат сериозни опасности пред вратата на Сувон. В последните минути на срещата съперикът реализира нови две попадения след незазбирателства в червената защита. В игра се появи и каращият проби в ЦСКА Рафаел Силва Фонтеш.

ЦСКА - Сувон 0:4

Стартов състав: 30. Александър Конов, 3. Антон Недялков, 27. Николай Бодуров, 4. Божидар Чорбаджийски, 2. Стойчо Атанасов, 8. Румен Руменов, 22. Никола Колев, 17. Давид Симао, 10. Арсенио Нунеш, 19. Кирил Десподов, 24. Кевин Кубемба