Мирослав Клозе събуди заспалия Лацио и на "Стадио Олимпико" изригна с цели 5 гола, за да вдъхнови победата на тима си с 6:0 над коравия Болоня в мач от 35-ия кръг на Серия А.

Шоуто на немския национал започна в 22', когато той разпечата вратата на гостите за 1:0, а до 39' вече имаше 3 попадения на своята сметка. Това беше и първият хеттрик за Клозе за Лацио, както и негов 9-и в кариерата.

До полувремето пък резултатът беше скочил до 4:0, след като в 32' Ернанеш наруши головия ритъм на централния нападател.

Голмайсторът на Германия на световни първенства обаче нямаше намерение да спира да бележи, като вкара още 2 гола, за да се превърне в първия играч, който бележи 5 гола в един мач след 1986 година.

Интересното е, че тогава Роберто Прузо бележи също 5 гола, но в полза на римския съперник на Лацио - Рома.

Срещата дори стигна до там, че Владимир Петкович реши да замени Клозе цели 20 минути преди края, за да не вкара поне още 1 във вратата на Болоня, а и доскоро №11 лекуваше контузия.

Сезонът на Лацио обаче претърпя пълен крах през втория полусезон и от претендент за титлата се смъкна до 7-а позиция, а това беше първи успех за Клозе и компания от 4 срещи насам. Римляните са с 55 точки - на 2 от Удинезе и 3 от Рома. Болоня заема 12-о място.

Lazio 6-0 Bologna All Goals & Highlights 05/05/13by manchesterfansr