Два от най-силните отбори до момента в Националната хокейна лига на САЩ и Канада - Чикаго Блекхоукс и Ню Джърси Девилс - претърпяха поражения рано тази сутрин съответно от Анахайм Дъкс и Каролина Хъръкейнс.

Великолепната серия от 6 поредни победи на Чикаго беше прекратена в домакинството на Анахайм, който преди самия мач имаше намерението да нанесе първа загуба в редовното време на шампионите от 2010-та година.

Дъкс изпълниха целта си наполовина, защото спечелиха с 3:2 с дузпи, като отбелязаха изравнителното попадение за 2:2 малко преди края на срещата, за да стигнат до продължения.

Блекхоукс остават единственият непобеден отбор в редовното време (10-0-3), но отстъпиха в първия си домакински мач след поредица от 6 гостувания.

Анахайм изравни накрая на третата част чрез Андрю Колиано, а след това опази вратата си в продълженията на два пъти при положение „пауър-плей" за Чикаго.

След 0:0 в първата третина Раян Гецлаф откри резултата в полза на Дъкс 4 минути след началото на втората част.

Ник Леди и Брендън Саад осъществиха пълен обрат в рамките на 28 секунди в същата третина, като изглеждаше, че няма да има повече попадения.

В 17:20 минута на третата част обаче Колиано се възползва от асистенция на Франсоа Бушмен и направи 2:2. При дузпите единствено Джонатан Тоюс реализира за Блекхоукс, докато Ник Бонино и Кори Пери бяха точни за гостите - 3:2 в тяхна полза.

Чикаго продължава да бъде лидер като цяло в Лигата с 23 точки от 13 мача, докато Анахайм вече е на втора позиция в класирането с 19 пункта от 12 срещи (9-2-1). Това са най-силните отбори в Западната конференция и съответно лидери на Централната и Тихоокеанската дивизия.

Каролина Хъръкейнс направи страхотен мач и заслужено спечели гостуването си 4:2 на най-добрия отбор на Изток Ню Джърси Девилс. С победата си „ураганите" са на първо място в Югоизточната дивизия и на трето в Източната конференция, като активът им вече е 15 пункта от 12 мача (7-4-1).

Руската звезда на „дяволите" Иля Ковалчук откри резултата в тяхна полза от положение „пауър-плей" в края на първата третина, която иначе премина изцяло под диктовката на Каролина.

Гостите отговориха с изравнителен гол също от „пауър-плей" само 90 секунди след началото на втората част, когато точен бе Юси Йокинен. Патрик Дуайър осъществи пълния обрат по-късно, а Раян Картър възстанови равенството 2:2 в началото на третата част.

Два гола на Ийри Тлъсти (последният на празна врата) обаче донесоха заслужения успех на гостуващия тим, който прекрати серията от 5 поредни победи на „дяволите".

Ню Джърси продължава да е лидер с 19 точки (8-2-3) на силната Атлантическа дивизия, като вече е трети в класирането в Лигата, след като бе изместен от втора позиция от Анахайм Дъкс.

Ню Йорк Рейнджърс изигра отлични първа и втора част в гостуването си на Бостън Бруинс, но се нуждаеше от изпълнение на дузпи, за да спечели в крайна сметка визитата си с 4:3. В първата част Карл Хагелин даде аванс на Ню Йорк, а във втората третина Дерек Щепан направи резултата 2:0.

Само 2 минути след началото на последната третина преднината на Рейнджърс беше вече 3 гола след гола на Антон Стралман, но Бостън успя да стигне до равенството с бързи попадения в рамките на секунди.

Първо Дейвид Крейчи намали на 3:1, след което вратарят на Бруинс Туука Раск седна на пейката за сметка на шести полеви играч. Нейтън Хортън се разписа за 3:2 в 18:29 минута, а в 19:17 Брад Марчанд вкара мача в продължения.

Именно Марчанд бе единственият разписал се за домакините при дузпите, докато за Ню Йорк точни бяха Рик Наш и Раян Калахан - 4:3 краен резултат.

Това е трети пореден успех за Рейнджърс, които доказаха, че слабият старт на сезона вече е изцяло зад гърба им. Те имат 14 точки от 12 мача (7-5-0) и са на трето място в Атлантическата дивизия, а Бостън вече е с актив от 18 пункта (8-1-2) и продължава да е лидер в Североизточната дивизия.