Националният отбор на Уругвай се поздрави с минимална победа с 1:0 над Франция в приятелска среща, играна на стадион "Сентенарио" в Монтевидео. Единственото поподение в мача отбеляза спряганият напоследък за Реал Мадрид нападател на Ливърпул Луис Суарес.

Суарес се появи в игра през второто полувреме, влизайки на мястото на ветерана Диего Форлан. Само пет минути (50') след влизането си в игра скандалният нападател на урусите порази мрежата на "петлите", надбягвайки централния бранител на гостите Елакуим Мангала, след което не остави никакви шансове на Стив Манданда с безпощаден диагонален изстрел под плонжа му.

Това беше и един от най-интересните моменти в иначе не толкова динамичната контрола между двата отбора. Двубоят не бе от най-динамичните, като в по-голямата част от времето футболистите рядко се затичваха по-сериозно.

Това се отнася в пълна степен за първото полувреме, в което най-опасното положение бе за Франция - удар от наказателното поле на Димитри Пайет, отразен акробатично от Фернандо Муслера в 30'.

Урусите нанесоха своя удар малко след началото на втотрата част (50'), когато Суарес откри резултата след като се озова на върха на триходова комбинация с Гастон Рамирес и Макси Перейра.

С нападателя на Ливърпул на терена, играта на домакините видимо се оживи и те можеха да се поздравят и с по-изразителна победа, ако пропуски не бяха направили той, Единсон Кавани и Гастон Рамирес. До нови попадения в мачаобаче така и не се стигна и Уругвай зарадва феновете си с победа.