Интер излезе на второ място в Серия А, след като тази вечер на „Джузепе Меаца" спечели с 2:1 дербито на 16-ия кръг срещу Наполи, който до момента заемаше втората позиция.

Гуарин (7) и Милито (40) дадоха аванс от два гола на „нерадзурите" с единствените точни удари през първото полувреме в полза на домакините, а Кавани (54) върна едно попадение.

След успеха Интер има 34 точки, като изостава на 4 от лидера Ювентус. Наполи пък се смъкна до трето място с точка по-малко от днешния си съперник.

Срещата започна по-добре за домакините, които от самото начало натиснаха своя съперник. Това да де резултат още в 8-ата минута, като Касано центрира от корнер към далечната греда, където абсолютно непокрит беше останал Гуарин и полузащитникът с мощен удар направи 1:0.

Последваха няколко добри атаки за Наполи, като Едисон Кавани можеше на изравни резултата, но направи невероятен пропуск и от 2 метра ударът му с глава излезе в аут - късмет за Интер.

Играта вървеше равностойно, като и двата отбора имаха положения, но най-съобразителен пред гола се оказа Диего Милито. В 41-ата минута Гуарин парира опит за контраатака на Наполи и изведе по чудесен начин аржентинеца в наказателното поле. Там той гардира добре топката и с кинжален удар преодоля за втори път вратаря на Наполи - 2:0 за домакините.

Бързо след почивката обаче гостите се вдигнаха на щурм и успяха да изравнят. В 53-ата минута Инлер стреля чудесно от границата на наказателното поле, но Ханданович се намеси и последва корнер. След него имаше страхотно разбъркване пред вратаря, който на три пъи изби от голлинията, преди да се появи Кавани и да засече неспасяемо - 2:1 и интригата на „Джузепе Меаца" се завърна.

До края на срещата обаче Наполи не успя да изравни резултата, а на два пъти Ханданович се намеси решително. Резервата Паласио пък пропусна да реши всичко в 89-ата минута, като негов удар мина на сантиметри от гредата.

Inter Milan vs Napoli 2:1 MATCH HIGHLIGHTSby UCL2410