С гол в 90-ата минута Партизан спечели с 1:0 голямото дерби на сръбското първенство срещу Цървена звезда и в стил „Левски" докосва титлата 2 кръга преди края на шампионата.

Милош Йожич се разписа секунди преди последния съдийски сигнал, за да взриви стадион „Партизана" с победен гол в решителния сблъсък.

Българският национал Иван Иванов изигра цял мач и както винаги беше сред най-добрите играчи за „гробарите", които два кръга преди края имат комфортен аванс от 5 точки пред втория в класирането Цървена звезда.

„Нямаше как да бъде по-сладка победата. Може би това е най-сладката ми победа в дербито", заяви развълнуваният Иванов след края на мача.

„След серия от слаби резултати загубихме 9 точки и увереността си. Но днес показахме характер, бяхме готови да умрем на терена през 90-те минути и не се отказахме до самия край.

На полувремето си казахме, че трябва да играем по различен начин след почивката", заяви още бранителят, който е спряган за трансфер извън Сърбия през лятото.

92-ма души са арестувани в Белград преди и след мача между Партизан и Цървена звезда, съобщава сръбското издание „Правда".

Преди мача след сбиване между фенове на двата отбора са били арестувани 20 души, от които са били иззети пиротехнически средства, ножове и наркотични вещества.

Според информацията, четирима от арестуваните са руски граждани.

Видеото по-долу е с победния гол от пряк свободен удар в дербито, а под него са кадри на фенове на Цървена звезда, които опитват да прескочат оградите на стадиона и да нахлуят на трибуните без билет.