Испания ще защитава световната си титла на Мондиала в Бразилия през 2014-та година, след като победи Грузия с 2:0 и заслужи директна промоция за Шампионата на планетата.

„Ла Фурия" очаквано оглави крайното класиране в „малката" Група I с 20 точки, оставяйки зад себе си Франция. „Петлите" сразиха с 3:0 Финландия, но събраха само 17 пункта и ще трябва да преодолеят баражите, за да заслужат билет за Страната на кафето.

Любопитното е, че Франция ще бъде сред непоставените отбори в плейофите на квалификациите, което никак не се харесва на Дидие Дешам и компания.

Нападателят на Манчестър Сити Алваро Негредо затвърди великолепната си форма през този сезон, откривайки резултата в 26-ата минута на мача с Грузия. Таранът завършва квалификациите с 3 попадения, а през новата футболна кампания има 3 гола в Премиърлийг и 1 в Шампионската лига.

Крайното 2:0 фиксира пренебрегваният често в клубния си отбор Челси Хуан Мануел Мата в 61-ата минута.

Така Испания ще получи възможността да се превърне в 3-ата футболна сила, която успешно защитава световната си титла. Италия го направи за първи път в историята с поредните си триумфи през 1934-та и 1938-ма, а Бразилия на краля Пеле направи същото през 1958-ма и 1962-ра.

Освен това „фуриите" се класират за 10-ти път на Световно първенство, с което излизат на трето място в Европа по този показател. Германия е номер 1 в това отношение с 16 участия на финали, а Италия 14 пъти се е борила за титлата на Мондиал.

Spain 2-0 Georgia (All Goals) 15.10 ourmatch.netby ourmatch

Кандидатът за Златната топка Франк Рибери откри резултата в 8-ата минута в полза на Франция срещу Финландия, а Жона Тойво си вкара автогол в 76-ата. В 87-ата нападателят на Реал Мадрид Карим Бензема фиксира крайното 3:0 за „петлите".

За Рибери това бе 4-ти гол в последните 3 мача с екипа на националния отбор, а Матьо Валбуена се отчете с 8-ата си асистенция в рамките на тези световни квалификации.

France 3-0 Finland (All Goals) 15.10 ourmatch.netby ourmatch