Двукратният европейски и действащ световен шампион Испания постигна лесна победа в гостуването си на Еквадор, като Алваро Негредо и Сантяго Касорла реализираха попаденията за 2:0.

Въпреки че селекционерът Висенте дел Боске заложи на експериментален състав, „Ла Фурия" нямаше никакви проблеми срещу скромния отбор от Южна Америка.

Един от младите таланти на Барселона Кристиан Тейо получи възможността да запише дебют с националната фланелка, а новото попълнение на Манчестър Сити Алваро Негредо се нагърби с отговорността да бъде на върха на атаката.

Негредо се справи отлично със задълженията си и откри резултата в 25-ата минута, когато звездата на Арсенал Санти Касорла центрира в пеналтерията и позволи на бившия играч на Севиля да се разпише за 0:1.

Великолепен пас с пета на дебютанта Тейо пък даде шанс на Касорла да удвои аванса на „фуриите" в 63-ата минута с красив удар от границата на наказателното поле.

През второто полувреме пък Висенте дел Боске пусна в игра други двама дебютанти - Иниго Мартинес, който бе основният стълб в защитата на Реал Сосиедад в изключително успешния изминал сезон; и Коке, който пък изигра 48 мача във всички турнири за Атлетико (Мадрид) в миналата кампания.