Шави Ернандес и Алваро Негредо донесоха комфортната победа с 2:1 на световния и европейски шампион Испания над Беларус в 7--ия кръг на Група I на световните квалификации.

„Ла Фурия" имаше нужда от успеха, за да запази солидния си аванс на първото място в класирането пред Франция в единствения изиграл се днес двубой от най-малката група в пресявките за Мондиал 2014.

Испания отново е едноличен лидер след 7 мача с актив от 17 точки, докато „петлите" са на второ място с 14 пункта. В последния кръг във вторник „Ла Роха" приема Грузия, а Франция се изправя като домакин срещу Финландия.

Мачът с Беларус на стадиона в Палма де Майорка можеше да не се изиграе заради взрив вчера вечерта, който е наранил няколко човека, като двама са били откарани по спешност в болница и са в тежко състояние. Повече информация за тяхното състояние засега няма.

Взривът е бил на стадиона на Майорка - "Иберостар", като е гръмнал единия от трите електрически генератора, които служат за провеждането на мачовете на съоръжението.

Нападателят на Суонси Мичу стана 36-ият футболист, който прави дебют с националната фланелка на Испания под ръководството на Висенте дел Боске. Повече от половината футболисти в групата на „фуриите" за мача са били повикани за първи път в представителния тим именно от този треньор.

В 61-ата минута Шави Ернандес откри резултата в полза на Испания, а острието на Манчестър Сити Негредо покачи на 2:0 в 78-ата. Почетният гол за беларусите реализира Сергей Корниленко в 89-ата минута, за когото това бе 14-то попадение за националния отбор в 59-ия му мач.

Само точка при домакинството на Грузия във вторник ще прати Испания директно на Световното първенство в Бразилия.