Световният и европейския шампион Испания получи изключително студен душ в Мадрид тази вечер, след като Оливие Жиру вкара на Касияс в 94-ата минута за 1:1 между „Ла фурия" и Франция в квалификационен двубой за Световното първенство след 2 години.

Преди това Рамос в 25-ата минута беше открил резултата, но нападателят на Арсенал в последната секунда успя да спре серията от 25 победи на Касияс и компания у дома. През първата част пък Сеск изпусна и дузпа.

По този начин двата отбора продължават да делят първо и второ място в група I, като селекциите на двете страни имат по 7 точки след три изиграни срещи.

Срещата започна с отявлено превъзходство на шампионите, чиито атаки бяха изключително скоростни, но липсваше точността на завършващото подаване. Все пак в 28-ата минута Серхио Рамос се извиси над всички след изпълнение на корнер, но нацели гредата.

Докато защитникът се държеше за главата, Педро догони топката и я центрира в малкото наказателно поле, където Лорис изби, но тя попадна отново на крака на Рамос, който този път беше безпогрешен - 1:0.

Франк Рибери и Карим Бензема пък се отчетоха със страхотни пропуски, след като Икер Касияс парира хубави удари на "петлите".

В 46-ата минута положението на Франция можеше да стане още по-тежко, след като Кошчелни направи изключително необмислен фаул срещу Педров наказателното поле, а съдията отсъди дузпа. Фабрегас се засили и стреля в десни ъгъл на Лорис, но вратарят на Тотнъм отрази неговия удар.

През вторите 45 минути качеството на играта спадна значително, а Алваро Арбелоа напусна принудително терена. Това поставя в много неудобно положение Реал Мадрид, който ще трябва да се оправя дълго време без нито един бек в състава си.

Удобни положения се откриха пред Алонсо и Бензема, но нито един от двамата не успя да се разпише след грешки в защитата на двата тима. Все пак гол падна, и то чак в 94-ата минута. Хуанфран направи груба грешка, от която се възползва Оливие Жиру и с глава матира Икер Касияс и смълча „Висенте Калдерон" - 1:1 в мегадербито на европейските квалификации.