Отборът на Интер победи този на Ювентус в италианското дерби от приятелския турнир в Маями "Гинес  Интернешънъл Чемпиънс Къп".

Двубоят бе за 7-8 място в класирането на турнира и победителят трябваше да бъде излъчен след изпълнение на дузпи.

В редовното време двата отбора си отбелязаха по едно попадение. При дузпите обаче двата отбора нямаха грешка и след много продължително обстрелване на вратата Интер спечели с 9:8.

Иначе „Дерби ди Италия" предложи своите емоции на американските зрители още от първите минути. Родриго Паласио пробва да изненада Буфон отдалеч, но стражът внимаваше.

След това Асамоа и Вучинич пробваха рефлекса на Самир Ханданович. Малко по-късно дойде и ударът на Фреди Гуарид, който мина много близо до страничната греда. Отговорът на Маркизио бе далечен удар, който също не уцели рамките на вратата. Пирло също пропусна от пряк свободен удар.

Така се стигна до 38-та минута, когато Буфон изби силен удар на Фреди Гаурин, но Рики Алварес довкара отбитата топката. Пропуските за двата отбора продължиха, като Рики Алварес пропусна да нокаутира съперника с втори гол в рамките на няколко минути.

Минута преди края на полувремето съдията даде дузпа за нарушение срещу Мирко Вучинич и Артуро Видал реализира от бялата точка. Темпото на игра през втората част поспадна и двата отбора намалиха оборотите. Юве владееше повече топката, но не стигаше до голови положения.

Пряк свободен удар на Пирло удари гредата. След това Джовинко пропусна от подобно положение. Така след редовните 90 минути трябваше да се бият дузпи, които да определят победителя.

Интересното е, че първите две дузпи бяха пропуснати от Гуарин и Джовинко. След това всички играчи отбелязваха своите дузпи и почти всички футболисти от двата отбора се изредиха от бялата точка. Грешникът в този момент бе Маурисио Исла, който пропусна, а след това вратаря на Интер Карисо бе точен и по този начин донесе седмото място на своя отбор.

Мичел отбеляза единствения гол за победа на Валенсия с 1:0 над Евертън, с което испанският футболен клуб зае пето място на международния турнир "Чемпиънс Къп", провеждащ
се в САЩ.

Мичел, който се завърна в клуба след един сезон в градския съперник Леванте, успя да овладее подаване на Али Сисоко на гърди, след което изстреля топката със силен удар покрай
слисания страж на Евертън - Жоел.

Това попадение, паднало в 59-та минута, се задържа до края на мача, въпреки че Евертън
направи доста положения, като най-доброто от тях изпусна белгиецът Кевин Миралас.