Интер пропусна отлична възможност да се задържи в топ 4 и да запише втора поредна победа в Серия А, но отново демонстрира колебания далеч от „Меаца", завършвайки 1:1 с Аталанта в първи мач от междинния 10-ти кръг в Калчото.

Рикардо Алварес откри резултата в 16-ата минута в полза на Интер, като за аржентинеца това бе гол номер 10 в Серия А и трети срещу този съперник.

Звездата на Аталанта Херман Денис обаче успя да изравни в 25-ата и отново да накаже любимата си жертва в Калчото. Именно Интер е отборът, на който аржентинският нападател бележи най-често. Това бе 6-ият му гол срещу „нерадзурите", а с предишните 5 той помогна на Аталанта да спечели два пъти през миналата кампания.

Интер вече има 19 точки и остава временно на 4-то място в класирането, но авансът му пред 5-ия Фиорентина е само 1 пункт, а "виолетовите" приемат Наполи в най-интригуващия двубой от утрешния ден.

Сблъсъкът между отборите от област Ломбардия придоби по-сериозен заряд в последно време, особено след като миналият сезон бергамаските записаха две победи над „нерадзурите", включително успех с 4:3 на „Джузепе Меаца".

Преди днешния мач пък Интер не можеше да се похвали с победа на „Стадио Атлети Адзури д'Италия" чак от април 2008-ма година.

Най-неприятната новина за „нерадзурите" след мача вероятно бе тази за физическите проблеми на вратаря Самир Ханданович, който почти през цялото първо полувреме даваше вид, че изпитва сериозни болки.

Това не му попречи на няколко пъти да се намеси решително и да попречи на домакините да осъществят пълен обрат след попадението на Денис. На почивката все пак словенският национал беше сменен от Хуан Пабло Карисо, който влезе в 5-ата минута в по-предишния кръг при драматичното равенство 3:3 с Торино.

Тогава Ханданович направи дузпа и получи червен картон в самото начало на срещата, но Карисо спаси 11-метровия наказателен удар. В крайна сметка Интер изпусна 3-те точки заради изравнително попадение на домакините в добавеното време.

След добра работа на Родриго Паласио в наказателното поле Алварес получи шанса да стреля от около 6 метра, като се възползва по най-добрия начин, за да изведе „нерадзурите" напред - 0:1.

Домакините обаче изцяло поеха инициативата след този момент от срещата и логично в 25-ата минута Денис засече по красив начин с глава центриране на Макси Моралес, да за изравни на 1:1.

След почивката и двата тима се отчетоха с по няколко пропуска от нелоши позиции, но Интер трябва повече да съжалява за изпуснатата победа, защото резервата Мауро Икарди разтресе гредата в заключителните мигове на редовното време.