Интер за пореден път през този сезон шокира и втрещи феновете си на „Джузепе Меаца", като записа трето поредно домакинско поражение в Серия А.

За разлика от загубите с 0:1 от Болоня и 1:2 от Ювентус в дербито на Италия обаче, срещата с Аталанта премина по далеч по-инфарктен начин за тифозите, защото „нерадзурите" поведоха с 3:1 и допуснаха немислим обрат до 3:4 за по-малко от 20 минути.

Драмата на „Меаца" беше пълна и головото шоу се състоя главно през второто полувреме, като грешки в защитата на Андреа Ранокиа отново се оказаха пагубни за целите на тима, воден от Андреа Срамачони.

Със сигурност за този двубой ще се запомни и с фрапиращия пропуск в последната секунда на срещата на Андреа Ранокия, който бе оставен непокрит на метър пред празната врата на гостите. Вместо да изравни обаче, бранителят стреля толкова сватбарски, че кълбото го прехвърли и мина зад него.

Последният съдийски сигнал пък разпали духовете между футболистите, които си спретнаха масово боричкане около пеналтерията на гостите.

В крайна сметка Интер може да се сърди само на себе си, че изпусна победата при аванс от 3:1 и допусна нечуван обрат, който донесе първа победа на Аталанта на „Меаца" от 11 години.

„Нерадзурите" не само бият от бой в битката за топ 3, но и не е ясно дали ще се вредят в местата, даващи право на участие в Лига Европа. За момента те се намират на 5-та позиция с 50 точки, колкото има и Лацио, а Фиорентина е 4-ти с 52, докато Милан е трети с 58. Аталанта е на 13-то място с 37 пункта.

Интер поведе в резултата чрез точен изстрел с глава на новото попълнение Томазо Роки, който засече центриране от корнер на Алваро Перейра в 43-ата минута. Това бе гол номер 100 за опитния нападател в Серия А и първи с екипа на „нерадзурите" в 12-тото му появяване в игра.

Първата част приключи при този резултат и като цяло не предложи особен блясък на зрителите, но едва ли някой е предполагал какъв дъжд от голове щеше да завали през второто полувреме.

Преотстъпеният в Аталанта именно от Интер хърватски нападател Марко Ливая центрира отлично за Джакомо Бонавентура, който бе оставен непокрит и с десния крак простреля Самир Ханданович за 1:1 в 56-ата минута.

Само 5 минути по-късно обаче Интер си върна преднината в резултата, след като Рикардо Алварес се възползва от грешка в защита на Микеле Канини и с глава прати топката в мрежата на гостите за 2:1.

В 61-ата минута Алварес увеличи аванса на „нерадзурите" още повече с втория си гол в срещата, като дриблира майсторски между двама съперници и не остави никакви шансове на стража Чиро Полито - 3:1.

Едва ли някой е предполагал какъв могъщ обрат ще направят гостите от Аталанта, които през цялата първа част с акциите си намекваха, че имат сили да се мерят с по-именития си съперник.

Андреа Ранокиа направи поредния си слаб мач и стана причина за заличаването на преднината на домакините. Той първо направи дузпа в 65-ата минута, която беше реализирана от потърпевшия Херман Денис - 3:2.

Отново Денис порази целта 5 минути по-късно, преминавайки през нестабилния Ранокиа, за да направи резултата още по-атрактивен - 3:3.

Улисаните в предни позиции „нерадзури" допуснаха поредно пропукване в собствения си ариегард, което позволи на Денис да оформи хеттрика си в 77-ата минута и да осъществи сензационен обрат в полза на Аталанта - 3:4.

До края на редовното време щурмът на Интер не доведе до сериозен удар към Полито, като на няколко пъти играчи на домакините не можеха да засекат топката на няколко метра пред голлинията.

Най-фрапантен обаче се оказа пропускът на Ранокиа в 94-ата минута, буквално в последната секунда, когато той беше оставен абсолютно непокрит на метър пред празната врата. Вместо да скъса мрежата и да изравни на 4:4 обаче, бранителят успя да стреля толкова нескопосано, че топката го прехвърли със странна парабола.

szólj hozzá: Inter 3-4 Atalanta MATCH HIGHLIGHTS