ЛеБрон Джеймс се оказа напълно недостатъчен за своя Маями, който претърпя една от най-тежките си загуби до момента през сезона, след като Индиана Пейсърс надигра със 102:89 шампиона в НБА.

Дейвид Уест изигра най-силния си мач за сезона, след като буквално разпиля силната защита на "горещите", вкарвайки 30 точки при 12/15 стрелба. Към тях той добави 7 борби и 5 асистенции, а освен това не допусна нито една грешка по време на двубоя.

Решаващо за победата се оказа представянето на резервната скамейка на "пешеходците", като водени от Хансбру домакините поведоха с 33:23, а в третата част Уест взе контрол над срещата, вкара 16 точки и при 78:59 всичко изглеждаше решено въпреки добрата игра на Джеймс.

Рей Алън пък за втори пореден двубой в Индиана не успя да вкара дори 1 точка. Това е едва третият мач в неговата кариера, в който той не успява да се разпише, като първият път бе през далечната 1997 година. Именно добрата защита срещу Рей Алън осигури на Индиана победата на шампиона.

Пол Джордж също допринесе доста за успеха, след като тормозеше Джеймс през цялото време, а самият той успя да вкара 15 точки, като към тях добави по 6 борби и асистенции. Стивънсън добави 15.

ЛеБрон Джеймс отново показа отлична игра на всички фронтове, като завърши срещата с 28 точки и 6 борби, но Уейд и Бош играха далеч от своите стандарти, а фактът, че Рей Алън завърши без точка наклони везните в полза на Индиана.

Лос Анджелис Лейкърс пък се върна на пътя на победата, след като тази вечер успя да спечели гостуването си на Минесота Тимъруулевс със 111:110, и то в отсъствието на Дуайт Хауърд, който се прибра в Ел Ей, за да му инжектират плазма в контузеното рамо.

"Езерняците" водеха с цели 29 точки в срещата, но през второто полувреме Рубио и компания бавно съкратиха този дефицит, а 5:55 минути преди края разликата беше едва 4 точки. В този момент Коби отново започна да раздава асистенции, което доведе до аванс от 9 точки, което бетонира победата на Лейкърс.

Пау Гасол се върна в стартовата петица заради контузията на Хауърд, като показа, че е сред най-добрите на позицията център, вкарвайки 22 точки, а към тях добави и 12 асистенции. Коби Брайънт отново се размина с трипъл-дабъл (17 точки, 12 борби и 8 асистенции), а Джеймисън и Неш добавиха съответно 18 и 17 точки.

За Минесота Швед наниза 18 точки, а 15 добави Уилямс. Общо 4-ма завършиха с 12 или повече точки, но това се оказа недостатъчно за победа над преродения тим на Майк Д'Антони.