Отборът на Индиана Пейсърс се наложи с 99:92 като домакин над шампиона Маями Хийт в мач номер 4 от финалния плейоф в Източната конференция на НБА. Така "пешеходците" изравниха резултата в серията на 2:2 и запазиха интригата.

Домакините започнаха много активно и контролираха мача през първата половина, след което Маями взе инициативата, но така и не успя да се откъсне в резултата. Индиана довърши "горещите" с много силна последна четвърт, в последните 5 минути на която записа 13 срещу 3 точки за шампионите, за да се поздрави с успеха.

Малко преди края на мача пък голямата звезда на Маями Леброн Джеймс напусна терена заради извършването на пет лични нарушения, нещо което му се случва за първи път през този сезон и едва за втори път в плейофи в досегашната му кариера.

Над всички за Индиана бе Рой Хибърт, който завърши срещата с дабъл-дабъл от 23 точки и 12 борби, а Ланс Стивънсън добави 20 пункта за победата. Всички баскетболисти от титулярната петорка на Пейсърс приключиха мача с двуцифрен точков актив - Джордж Хил се отчете с 19, Дейвид Уест направи дабъл-дабъл от 14 точки и 12 борби, а Пол Джордж вкара 12 точки.

За Маями най-резултатен бе Леброн Джеймс с 24 точки, но в този мач той бе бледа сянка на представянето си в предишните 3 срещи от серията.

Марио Чалмърс добави 20 точки, Дуейн Уейд - 16, а другата голяма звезда на "горещите" Крис Бош завърши със скромните за него 7 точки, като в средата на третата четвърт той напусна игрището заради изкълчен десен глезен, после се върна в четвъртата, но не успя да помогне на своите да предотвратят загубата.

Следващият пети мач от серията е в петък (31 май) рано сутринта българско време в Маями.