снимка: Guliver/Getty Images

Новата звезда на Наполи Гонсало Игуаин откри головата си сметка за клуба, а „адзурите" надделяха с 2:1 над португалския Бенфика в приятелска среща.

Контролата на „Стадио Сан Паоло" бе предшествана от същинско шоу, включващо танци, фойерверки и представяне на новите мажоретки на клуба, които обраха овациите на тифозите.

Наполи пък имаше нужда от едва пет минути, за да открие резултата срещу своя гост. Лоренцо Инсине центрира в наказателното поле на Бенфика, където Валон Бехрами с глава прониза португалския страж за 1:0.

Малко преди почивката обаче равенството бе възстановено, а точен за „орлите" бе Луйзао. Бразилският бранител засече центриране на свой съотборник и прати кълбото зад Пепе Рейна, бележейки за 1:1.

Двадесет минути преди края обаче дойде и моментът на Гонсало Игуаин, който вкара първия си гол със синия екип на Наполи. Ел Пипита оползотвори асистенция на Пабло Армеро и попадна в прегръдките на съотборниците си, като попадението на аржентинеца се оказа и победно за домакините.