Пари Сен Жермен поведе с шест точки на върха в класирането след домакинска победа с 3:1 над Бастия в изтеглен мач от 24-ия кръг на френското първенство.

Златан Ибрахимович започна мача на пейката, но се появи в игра в 65-а минута на мястото на Кевин Гамейро и шест по-късно вкара втория гол за ПСЖ от дузпа.

Попадението е 21-о за шведа в първенството, с което той води убедително в листата на голмайсторите във Франция.

Старши треньорът на парижани Карло Анчелоти остави Ибрахимович на пейката, за да го запази свеж за мача от Шампионска лига срещу Валенсия във вторник. Жереми Менез откри резултата за ПСЖ в 56-а минута, а Ибрахимович удвои преднината на домакините в 71-а минута.

Вратарят на ПСЖ Салваторе Сиригу не успя да опази мрежата си суха в девети пореден мач, след като Уаби Хазри вкара почетен гол за Бастия в 83-а минута след пряк свободен удар от 35 метра.

Минута преди края друг влязъл като резерва играч - Езекиел Лавеци, оформи крайното 3:1. Лавеци влезе на мястото на бразилеца Лукас, който не създаде нищо опасно в атака за ПСЖ и бе освиркан от феновете на "Парк де Пренс".

Парижани имат шест точки аванс на върха преди останалите мачове от кръга този уикенд. Втория Олимпик Лион приема Лил, а третият Олимпик Марсилия гостува на Евиан, посочва БТА.

szólj hozzá: PSG vs Bastia 3:1 MATCH HIGHLIGHTS