Пари Сен Жермен спечели убедително с 4:0 срещу Бастия в среща от 10-ия кръг на френското първенство и излезе временно еднолично на върха в класирането.

Златан Ибрахимович вкара два гола още в началото на мача и този резултат се запази до края на полувремето.

На почивката шведът бе заменен от другия изявен голмайстор в състава на ПСЖ - Единсон Кавани, който реализира две попадения, второто от дузпа, за крайното 4:0.

ПСЖ има 24 точки на върха, с три повече от втория Монако, който утре гостува на Сошо.

Sporta.bg посочва, че за първи път през сезона двете големи звезди в атаката на ПСЖ Златан Ибрахимович и Кавани бележат в един и същи двубой.

Шведският национал вече има 5 попадения в послендите си 3 мача за ПСЖ, като в Лига 1 има точно 5 гола от 10 кръга до момента. Кавани е по-напред от Ибра с 6 попадения, като лидер след 9 мача е Фалкао със 7.

ПСЖ продължиха отличната си домакинска серия в Лига 1 и вече нямат загуба в 17 поредни мача, от които са спечелили 13.