ВИДЕО И СНИМКИ: Зловещ Байерн се закани на Барса с пореден разгром

Новият шампион на Германия Байерн Мюнхен продължава да се забавлява в немската Първа Бундеслига, след като днес баварците разгромиха с 6:1 домакините от Хановер и записаха 13-и пореден успех в първенството.

Двубоят в Хановер идва само три дни преди първия мач с Барселона от 1/2-финалите на Шампионската лига, като ФК Холивуд загря подобаващо за големия сблъсък с каталунците. За последно Байерн не спечели в Бундеслигата на 14 декември, когато баварците извъртяха равенство 1:1 с Борусия (М) у дома.

По два гола за гостите реализираха Марио Гомес и Клаудио Писаро, докато веднъж се разписа и Франк Рибери. Ларс Стиндл от Хановер си вкара автогол, а Хофман върна едно попадение във вратата на Байерн.

Очевидно мислейки повече за двубоя с Барса във вторник, наставникът на Байерн Юп Хайнкес даде по полувреме игра на Франк Рибери, Ариен Робен и Томас Мюлер, а сред титулярите се появиха Рафиня, Анатолий Тимошчук, Луис Густаво, Марио Гомес и Клаудио Писаро. Хави Мартинес и Филип Лам останаха на пейката през всичките 90 минути.

Головото шоу на Байерн започна с автогол на домакините, като това се случи в 16'. Ларс Стиндл от тима на Хановер се опита да изчисти центриране на Алаба, но вместо това намери собствената си мрежа за 0:1.

В 23' резултатът бе удвоен, а във вратата на Хановер се разписа Франк Рибери. Френският национал получи асистенция от Клаудио Писаро и прониза Цилер за 0:2.

До почивката имаше време и за трети гол, който съвсем подпечата крайния успех на Байерн. Отново Писаро влезе в ролята на асистент, а точен бе Марио Гомес.

И през втората част голеадата продължи, като основно Байерн бележеше, а домакините наблюдаваха. В 62' Марио Гомес отбеляза втория си гол в срещата и покачи на 0:4, а в 71' Писаро ознаменува добрата си игра с попадение за 0:5.

Шест минути преди края Хановер върна един гол чрез Хофман, но малко след това отново Писаро вкара отново за крайното 1:6.