ВИДЕО И СНИМКИ: Юнайтед изнесе лекция на австралийци

Манчестър Юнайтед зарадва австралийските фенове на футбола, след като днес английският шампион се развихри и разби с 5:1 сборен отбор на местната „А лига".

Приятелската среща се изигра в Сидни, като стадионът бе изпълнен до краен капацитет с почитатели на „червените дяволи". Джеси Лингард блесна с два гола за победителите, докато две попадения добави и Дани Уелбек. Робин ван Перси оформи крайното 1:5 три минути преди края, докато точен за австралийците бе Бериша.

Мениджърът на Юнайтед Дейвид Мойс постави Андерс Линдегор под рамката на вратата, докато Рафаел, Фил Джоунс, Рио Фърдинанд и Патрис Евра стартираха в защита. Райън Гигс, Майкъл Карик и Том Клевърли започнаха в средната линия, докато Уилфред Заха и Джеси Лингард трябваше да помагат на Дани Уелбек в атака.

През втората част Дейвид Мойс даде шанс и на останалите си футболисти, като в игра се появиха още Майкъл Кийн, Робин ван Перси, Аднан Янужай, Андерсон и Фабио.

Още през първата част Манчестър Юнайтед наклони везните в своя полза, оттегляйки се на почивка с преднина от два чисти гола.

Още в 11' младият Джеси Лингард откри за „дяволите", разписвайки се след премерен изстрел с десния крак.

В 34' резултатът в Сидни бе удвоен, а първи гол в мача отбеляза и Дани Уелбек. Чернокожият таран на Юнайтед завърши атака, преминала през Гигс и Лингард, за да открие головата си сметка в контролата.

През втората част голове също не липсваха, като определено зрителите не скучаеха. В 51' австралийците също се отчетоха с попадение, а Бериша намали изоставането на домакините за 1:2.

Това обаче сякаш отново събуди английския шампион, който бързо настъпи газта. Само три минути по-късно Юнайтед възстанови аванса си от два гола, благодарение отново на Джеси Лингард. Младокът намери един от горните ъгли и даде заявка за повече игрово време през новия сезон.

До края на мача Манчестър Юнайтед добави още две попадения към сметката си, като първо Уелбек покачи на 1:4 в 70', а влезлият като резерва Робин ван Перси оформи крайното 1:5 в 87'. Холандецът първоначално не успя да преодолее австралийския вратар, но при добавката не сбърка и също се отчете с гол.