ВИДЕО И СНИМКИ: Войниците на Конте вече докосват титла №29

Шампионът на Италия Ювентус направи важна крачка към защита на титлата си в Серия А, след като тази вечер „бианконерите" спечелиха с 2:0 гостуването на Лацио в последен мач от 32-ия кръг.

Два гола на Артуро Видал донесоха успеха на Юве, като по този начин „старата госпожа" се откъсна на цели 11 точки пред втория във временното класиране Наполи. Така Ювентус е на едва няколко победи от Скудетото, като точния им брой зависи и от представянето на преследвачите.

Лацио пък записа втори пореден мач без победа и остава на 5-а позиция, изоставайки на 8 пункта зад третия Милан и зона Шампионска лига.

За Ювентус това е пети пореден успех в Серия А, като за последно воденият от Тото Конте отбор не спечели при гостуването на Наполи, завършило 1:1. Шампионите имат актив от вече 23 успеха в 32 изиграни двубоя, като са загубили 4, а в други 5 са завършили наравно. В следващия кръг Ювентус приема Милан в едно от големите дербита на италианския футбол, докато Лацио ще гостува на Удинезе.

Мирослав Клозе оглави атаката на Лацио в днешната вечер, а Стефано Маури и Антонио Кандрева действаха по двата фланга. Ернанеш, Онази и Кристиян Ледесма заеха позиции в халфовата линия, докато чешкият таран Либор Козак се появи в игра на почивката.

Наставникът на гостите Антонио Конте остави Фабио Куалярела и Алесандро Матри на резервната скамейка, а в атака гласува доверие на Мирко Вучинич. Конте заложи на по-наситена халфова линия, като в близост до черногореца оперираше Клаудио Маркизио, а Андреа Пирло, Артуро Видал и Пол Погба оперираха в полузащита. Стефан Лихтщайнер и Квадво Асамоа стартираха по фланговете.

Срещата на „Олимпико" стартира ужасяващо за домакините, срещу които бе отсъдена дузпа след само пет минути игра. Мирко Вучинич бе фаулиран от Лорик Кана в наказателното поле на Лацио, като зад топката застана Артуро Видал. Чилиецът бе безпогрешен и изведе шампионите напред в резултата - 0:1.

Десет минути по-късно „бианконерите" бяха близо до удвояване на резултата, но Федерико Маркети спаси вратата си. Мирко Вучинич получи фантастично подаване от Пирло и можеше да реализира, но Маркети се намеси блестящо. Минути по-късно вратата на Лацио отново бе застрашена, но този път Сиани се намеси решително при опит за истрел на Артуро Видал.

Прошка обаче нямаше в 28', когато превъзходството на Ювентус отново даде резултат. Автор на попадението отново стана Артуро Видал, който получи прекрасна асистенция от Вучинич и матира за втори път Маркети за 0:2.

На почивката наставникът на „орлите" Владимир Петкович извърши двойна смяна в своя състав, а Либор Козак и Едерсон заеха местата на Ернанеш и Стефано Маури.

Втората част стартира по-добре за Лацио, а в 52' Джанлуиджи Буфон трябваше да спасява вратата на гостите. Гонзалес центрира в наказателното поле на Юве, където Сиани отигра топката с глава. Капитанът на торинци обаче бе на мястото си и спаси.

Три минути по-късно събитията се пренесоха пред вратата на Лацио, а гостите сътвориха изумителен пропуск. Маркети спаси удар от пряк-свободен удар на Пирло, след което Маркизио получи шанс за лесна добавка. Вместо обаче да отбележи, Маркиза прати топката над гредата.

Лацио бързо отговори с нов шанс за гол, но и този път попадение във вратата на Буфон нямаше. Едерсон центрира чудесно в пеналтерията на „старата госпожа", а резервата Либор Козак като по чудо не успя да уцели вратата от чиста позиция.

До края на срещата головите ситуации пред двамата вратари стихнаха, а футболистите на Ювентус търпеливо изчакаха последния съдийски сигнал, вероятно и осъзнавайки, че се намират съвсем близо до второ поредно Скудето под ръководството на Антонио Конте.

szólj hozzá: Lazio vs Juventus 0:2 MATCH HIGHLIGHTS