ВИДЕО И СНИМКИ: Вихрено начало за Мойс в Премиършип

Дейвид Мойс записа перфектен старт във Висшата лига с Манчестър Юнайтед, след като днес воденият от него тим срази с 4:1 домакинстващия Суонси в среща от първия кръг на първенството.

Два гола за „дяволите" реализира голмайстор №1 на тима Робин ван Перси, като също толкова добави и Даниел Уелбек. Точен за Суонси малко преди края бе новото попълнение Вилфред Бони.

Един от най-любопитните моменти настъпи в 61', когато Мойс гласува доверие на Уейн Рууни. Не е тайна, че английският национал е обект на интерес от страна на Челси, като се смята, че и самият той има желание да напусне „Олд Трафорд".

Рууни стартира срещата от резервната скамейка, но след час игра замени Райън Гигс, заемайки място в близост до Робин ван Перси. Той се отличи и с една асистенция, подавайки за втория гол на Дани Уелбек.

Именно Ван Перси бе за пореден път човекът, който тласна Манчестър Юнайтед към трите точки. Холандското острие откри головата си сметка в Премиършип след 34 минути игра, когато гостите вкараха за 0:1. Ван Перси спря една топка на гърди и с атрактивен ножичен удар я прати в мрежата, не оставяйки шансове на Ворм.

Две минути по-късно Манчестър Юнайтед успя и да удвои резултата, а точен за 0:2 бе Дани Уелбек. Английският национал получи асистенция от Антонио Валенсия и от близка дистанция подложи крак, насочвайки топката във вратата.

И през втората част Юнайтед продължи да вкарва, а в 72' Робин ван Перси отбеляза отново. Холандецът си поигра със защитата на „лебедите" и с камшичен изстрел с левия крак препарира Ворм за 0:3.

До края на двубоя двата тима си размениха по едно попадение, като Вилфред Бони намали за Суонси, а в последните минути Дани Уелбек получи подаване от Уейн Рууни и оформи крайното 1:4 в полза на шампионите.