ВИДЕО И СНИМКИ: Тройка спаси Спърс след 2 продължения

Голдън Стейт Уориърс бяха напът да поднесат още една изненада в изминалата нощ, след като водеха до последно на Сан Антонио Спърс, но Ману Джинобили изригна с тройка секунда преди края на второто продължение и прати в екстаз домакинската публика.

Един от най-титулуваните отбори през новия век беше изправен пред домакинска загуба, но в крайна сметка успя да спечели със 129:127 след много драма и уникален обрат в редовното време, за да се стигне до крайния успех.

През първото полувреме играта беше изравнена, но с лек превес на гостите, които продължиха успешната си стрелба от далечно разстояние и тази вечер. В третата четвърт пък Стеф Къри изригна с 22 точки и преди началото на последната част домакините падаха с 12 точки.

Уориърс набраха скорост и в решаващата част, а благодарение на своя лидер поведоха с 16 точки 4:20 минути преди края. Спърс пък вкараха едва 9 коша от 23 опита, но Голдън Стейт изпуснаха 8 от следващите си 9 стрелби. Това позволи на Дани Грийн да вкара тройка 20 секунди преди края, а след серия от общо 18:2 мачът влезе в продължения.

Липсата на Клей Томпсън на терена не се оказа решаваща в първата част, а Калай Ленърд успя да убие устрема на Къри, който спря да разпилява защитата на Спърс и вкара само 2 коша от 9 опита в решаващите моменти от срещата.

Двубоят беше решен в последната минута на второто продължение, като Спърс водеха с 5 точки, но Голдън Стейт реализира 6 безответни точки, включително и кош 3.9 секунди преди края на допълнителните 5 минути на Брейзмор. След таймаут Джинобили беше оставен сам на тройката, а аржентинецът успя да вкара едва вторите си 3 точки от цели 9 опита - 129:127.

Гардът нямаше най-успешната си вечер, като вкара 16 точки но от цели 20 опита. Тони Паркър беше лидер на своя тим с 28 точки и 8 асистенции, докато Дънкън се отчете с дабъл-дабъл - 19 точки и 11 асистенции.

Стеф Къри изригна с 44 точки и 11 асистенции, но в заключителните минути на 4-та част, както и в продълженията беше добре пазен от Леонард и не помогна особено на своите. С по 19 точки се отчетоха Харисън Барнс и Клей Томпсън.