ВИДЕО И СНИМКИ: Този Сити наистина впечатлява

Новият мениджър на Манчестър Сити Мануел Пелегрини стартира великолепно кариерата си в Премиършип, след като днес „небесносните" разгромиха с 4:0 гостуващия Нюкасъл в последен мач от първия кръг на шампионата.

През лятото Пелегрини наследи на поста уволнения Роберто Манчини, като началото за чилиеца бе повече от обещаващо - Сити предложи бърз, атрактивен и атакуващ футбол, гарниран с цели четири попадения в мрежата на „свраките". Победата на „гражданите" можеше да бъде и далеч по-изразителна, но домакините пропуснаха куп положения пред вратата на Тим Крул.

Така Манчестър Сити оглави временното класиране във Висшата лига, като „гражданите" успяха да излязат пред своя градски съперник и настоящ шампион Манчестър Юнайтед. В следващия кръг Сити гостува на Кардиф, докато Нюкасъл приема Уест Хям у дома.

Давид Силва и Серхио Агуеро вкараха за Манчестър Сити през първата част, а Яя Туре и Самир Насри реализираха за „гражданите" след почивката. Официален дебют за домакините записаха Фернандиньо, Хесус Навас и Алваро Негредо, докато Стеван Йоветич не бе в групата поради лека контузия.

Гостите от Нюкасъл играха и цяло второ полувреме с човек по-малко, след като Стюърт Тейлър бе изгонен за удар без топка срещу Серхио Агуеро.

Още от самото начало Манчестър Сити натика „свраките" в тяхната половина, като атаките на домакините следваха една след друга. Футболистите на Пелегрини разиграваха бързо и умело пред наказателното поле, като често отбраната на Нюкасъл оставаше матирана от комбинациите им.

Още в 6' „гражданите" разпечатаха пазената от Тим Крул врата, а Давид Силва вкара първия гол на „Етихад" за новия сезон. Центриране на Джеко рикошира право по посока испанеца, който с глава нямаше проблеми да намери мрежата за 1:0.

В 22' резултатът на „Етихад" бе удвоен, а чудесно попадение реализира Кун Агуеро. Аржентинският национал получи подаване от Джеко и напредна към вратата на гостите, преди с прецизен изстрел да намери долния лъв ъгъл на рамката - 2:0.

До почивката ситуацията за Нюкасъл се утежни още повече, след като в добавеното време Стюърт Тейлър удари без топка Кун Агуеро и заслужено бе пратен под душовете.

И през втората част нищо на „Етихад" не се промени, а вече и с човек по-малко, гостите не предложиха никаква съпротива на своя съперник.

Резултатът стана класически в 51', когато Яя Туре демонстрира отлична техника от пряк-свободен удар. Африканецът намери горния ляв ъгъл на вратата и не остави шансове на Крул, бележейки за 3:0.

Крайното 4:0 оформи резервата Самир Насри, който отбеляза петнадесет минути преди края. Пабло Сабалета се опита да намери Джеко, но вместо това топката попадна в Насри, който хладнокръвно прати кълбото зад Тим Крул.

В последните минути новото попълнение Алваро Негредо можеше да дебютира с гол за Сити, но попадение на испанеца бе отменено поради засада.