ВИДЕО И СНИМКИ: Пестелива Барса отби номера преди Милан

Лидерът в Примера Дивисион Барселона дръпна с 14 точки пред втория Атлетико Мадрид, след като тази вечер каталунците постигнаха очакван домакински успех с 2:0 над аутсайдера Депортиво в среща от 27-ия кръг.

Точни за „лос кулес" бяха Алексис Санчес и Лионел Меси, който се появи в игра за последните 30 минути на сблъсъка. За Меси това бе гол №40 в Примера за този сезон, като кавалерът на Златната топка се разписа и в 17-и пореден мач от началото на кампанията.

Така Барса събра актив от 71 точки и продължава да крачи към титлата, разполагайки с аванс от 14 точки пред втория Атлетико. Мадридчани обаче са и с мач по-малко, като утре вечер „дюшекчиите" домакинстват на Реал Сосиедад.

Барселона видимо мислеше за предстоящия реванш с Милан от Шампионската лига, като голям брой от титулярите на тима останаха извън стартовите единадесет. Жерар Пике, Жорди Алба, Серхио Бускетс, Андрес Иниеста, Педро и Лео Меси бяха оставени на пейката, докато Шави все още лекува контузия.

Място сред титулярите пък получиха Адриано, Хавиер Масчерано, Алекс Сонг, Тиаго, Кристиян Тейо, Алексис и Давид Вия.

Като цяло домакините изиграха срещата на не особено високо темпо, а чистите шансове за гол пред Арансубия не бяха толкова много, колкото се искаше на зрителите на „Камп Ноу".

След седем минути игра Тейо опита да открие, но крилото стреля неточно. След това и Дани Алвеш пробва да отбележи, но ударът му от малък ъгъл бе спасен от Арансубия. В 14' Сеск Фабрегас се озова на стрелкова позиция, но халфът стреля разочароващо. Две минути по-късно Тиаго изведе Тейо, но последният също не бе ефективен.

В 23' и гредата помогна на Депор, след като Айтами за малко не си вкара автогол след центриране на Тиаго. Минута по-късно феноменален пропуск направи Давид Вия, който имаше няколко секунди на разположение, за да си избере как да преодолее Арансубия. Вместо да отбележи от елементарна позиция, Ел Гуахе нацели вратаря.

Резултатът все пак бе открит в 38', когато Алексис Санчес отбеляза едва втория си гол в Примера през този сезон. Арансубия спаси с мъка удар с глава на чилиеца, но при добавката Алексис се озова пред празна врата, пращайки кълбото в мрежата за 1:0.

След почивката в игра за Барселона се появиха Андрес Иниеста и Лео Меси, но въпреки това, мачът започна да става все по-скучен. Атаките на Барса рядко довеждаха до резултат, докато гостите нямаха нужната класа, за да притеснят Хосе Пинто.

В 74' гол на Лионел Меси бе отменен поради засада, но в 88' прошка нямаше. Меси осъществи добро двойно подаване с Алексис, преди ювелирно да копне топката зад Арансубия за крайното 2:0. За аржентинеца това бе попадение в 17-и пореден мач, а Барса затвърди успеха си.

szólj hozzá: Barcelona 2-0 La Coruna MATCH HIGHLIGHTS